David Vršecký umí být rychlý i na motokárách
     31.1.2007 19:42 - tisková zpráva

Gagarinův bratr Vršecký čtvrtý!

V sobotu se v brněnském M-Palaci konal prestižní dvouhodinový vytrvalostní závod motokár Matador Nutrend Cup 2007. David Vršecký, jehož tříčlenný tým startoval na základě nápadu partnerky Martiny pod názvem Gagarinovi bratři vybojoval v silné konkurenci čtvrté místo.

„Velmi dobrý závod, skvělá atmosféra, dokonalá organizace,“ těmito slovy komentoval roudnický trucker dění na okruhu. Přitom ještě před začátkem padla možnost Davidova startu ve společném týmu s budoucím kolegou Václavem Janíkem. Máme spolu odjet pár vytrvalostních závodů na okruzích, takže jsem si řekl, že nebude určitě od věci zkusit si spolupráci zatím na motokáře. Los ale rozhodl jinak.“

A tak se na trati odehrávaly líté boje dvojice Vršecký – Janík. Úspěšněji vyšel z boje David. Jeho tým sice skončil na nepopulárním čtvrtém místě, Václav Janík ovšem dojel se svými spolujezdci pátý.

„Je to škoda. Ještě v půli závodu jsme vedli. Pak jsme ale udělali několik chyb, zvláště v depu a bylo po nadějích. Příští rok to ale bude určitě lepší. A Vašek bude muset potrénovat. V polovině března spolu máme startoval na Setkání mistrů. Tak jsem zvědav.“