Vršecký s Buggyrou vyhrál nedělní hlavní závod tahačů v Barceloně !!
     2.4.2007 09:05 - tisková zpráva

Tahače – Barcelona – neděle

Vršecký s Buggyrou vyhrál hlavní závod tahačů v Barceloně

Barcelona 1. dubna  - Český jezdec David Vršecký s vozem Buggyra se stal vítězem hlavního závodu Evropského poháru tahačů v Barceloně. Na druhém místě dnes dojel jeho týmový kolega Švýcar Markus Bösiger, který kraloval předchozímu víkendovému programu. František Vojtíšek skončil pátý, o pět míst níže byl další Čech Michal Dolák. Průběžné pořadí vede Bösiger, Vršecký je druhý. Buggyra navíc vede hodnocení týmů.

V dopolední kvalifikaci dal Bösiger všem najevo, že je v současné době neporazitelný. Vicemistr Evropy z roku 2001 od ranního tréninku ukazoval soupeřům jen brzdová světla a bylo jen otázkou, jakým náskokem vyhraje. Překvapením bylo druhé místo Němce Jochena Hahna, Vršecký se k útoku na třetí místo domácího Antonia Albaceteho nedostal a skončil pod stupni vítězů.

V hlavním závodě předvedla Buggyra 30 tisícům diváků strhující podívanou. Kvůli poruše musel odstoupit Hahn, a tak se Vršeckému otevřela už na startu možnost útočit na přední pozice a začátek mu vyšel ideálně. Vyhrál tvrdý souboj s Albacetem, předjel všechny soupeře a na konci startovní rovinky už byl první, dokonce i před Bösigerem. Oba si v cíli závodu, v němž zcela deklasovali konkurenci, padli do náručí. Suverénně vedou soutěž dvojic, která byla letos poprvé vyhlášena.

Albacete se sice snažil dvě kola na konkurenci útočit, jenže pak začal náskok obou "modrých šípů" z Roudnice nad Labem narůstat po vteřinách a do cíle dojeli Vršecký s Bösigerem s více než čtvrtminutovým odstupem před konkurencí!!!! Třetí byl Němec Gerd Körber, který ještě loni jezdil v barvách českého týmu, obhájce titulu Albacete dojel před vlastním fanoušky poražen až čtvrtý a nakonec byl zcela diskvalifikován kvůli opakovanému překročení rychlosti.

Vršecký zářil spokojeností. "Začátek byl fakt nebývale tvrdý, protože hned na začátku mě Albacete pořádně načoudil. Jenže doplatil na to a rozhodilo ho to. Já naopak měl rychlý výjezd ze zatáčky a pak jsem si už pouze hlídal první místo. Auto šlapalo jak švýcarské hodinky, z toho mám radost snad ještě větší, je za tím hodně práce celého týmu během zimní přestávky," vyprávěl v cíli roudnický pilot, který udržel tradici, že z Barcelony odváží pohár. Poslední dva roky zde vyhrál sobotní závod.

Bösiger sice přišel nakonec o neporazitelnost, ale po závodě přesto zářil radostí. "Za víkend mě dokázal předjet pouze jediný člověk a to ještě ten správný, u kterého mi to vůbec nevadí. Lepší víkend jsem si já ani tým nemohli představit, ale jednoduché to nebylo, protože se od nás očekávají především vítězství," řekl vedoucí muž Evropského poháru.

Další závod se jede 19. května v belgickém Zolderu.

Výsledky:

Kvalifikace (10 kol): 1. Bösiger (Švýc./Buggyra) 15:11,619, 2. Hahn (Něm./Mercedes) -2,073, 3. Albacete (Šp./MAN) -4,104, 4. Vršecký (ČR/Buggyra) -5,872, 5. Körber (Něm./MAN) -13,563, 6. Allgäuer (Rak./MAN) -17,761, 7. Vojtíšek (ČR/Renault) -27,335, ... 12. Dolák (ČR/MAN) -50,451.

Pohárový závod (15 kol): 1. Vršecký 22:47,665, 2. Bösiger -2,008, 3. Körber -17,613, 4. Allgäuer -19,800, 5. Vojtíšek -35,851, 6. Oliver (Brit./MAN) -37,000, .... 10. Dolák -1:02,394.

Průběžné pořadí: 1. Bösiger 55 bodů, 2. Vršecký 42, 3. Körber 36, 4. Albacete 31, 5. Allgäuer 29, 6. Hahn 24, 7. Vojtíšek 19, 8. Oliver 11, ...12. Dolák 2.

Soutěž týmů: 1. Buggyra (Bösiger, Vršecký) 100, 2. MAN (Allgäuer, Körber) 75, 3. Renault 42 (Vojtíšek, Martin), 4. Mercedes (Hahn, San Juan) 40.

Fotogalerie:   Barcelona 2007 a pozlacená Buggyra