Valaška v cíli: Souboj dvou Octavií WRC nakonec TĚSNĚ pro Trněného
     7.4.2007 20:58 - Filip Garaj

Valašská rally, úvodný podnik šesťdielneho seriálu Majstrovstiev Českej republiky v rally, sa stala korisťou Karla Trněného sedlajúceho Škodu Octavia WRC, ktorý v samom závere dokázal zdolať Leoša Flídra pilotujúceho rovnaké vozidlo.

Najlepší vstup do súťaže však zaznamenal Jan Kopecký, ktorý si z véercéčka odskočil do kitovej fabie. Honza v piatok vyhral dve rýchlostné skúšky a spať šiel s takmer tridsaťsekundovým náskokom pred druhým Romanom Odložilíkom na suzuki a tretím Karlom Trněným za volantom octavie.

Video z akce již od sobotní noci ZDE

Foto ZDE

Favorizované vozidlá kategórie WRC Trněného a Flídra sa k slovu dostali až v priebehu druhej etapy. Flídr vyhral úvodné dva ranné testy a v súčte časov sa dotiahol na Kopeckého. Vzápätí kontroval Trněný a po triumfe v RZ 7 šiel do vedenia. To si však dlho neudržal, keď Flídr opäť dvakrát po sebe zaznamenal najrýchlejší čas a razom patrila vedúca priečka jemu.

Tajničku napokon vyriešila až záverečná skúška, v ktorej bol Trněný o 5,2 sekundy rýchlejší ako Flídr. V súčte časov to znamenalo jeho triumf s náskokom 4,4 sekundy. Leoš Flídr sa tak nakoniec musel uspokojiť s druhým miestom. „V první etapě jsme měli problémy se spojkou, ale dnes jsme jeli rychle a také neměli žádné technické problémy. Snažili jsme se do toho dát maximum a jsme velmi šťastní, že jsme zvítězili. Rychlostní zkouška Odry je nádherná s velmi těžkým koncem,“ uviedol v cieli víťaz.

Naopak, menej šťastný bol po skončení súťaže Flídr, ktorému víťazstvo uniklo doslova pomedzi prsty: „Moc spokojený nejsem, jsou tady určité nejasnosti a rozhodně jsem nejel poslední RZ o 15 vteřin pomaleji než Karel.“

Jan Kopecký s kitom octaviám pochopiteľne nestačil, no tretím miestom v cieli i triumfom v triede A6 iba podtrhol úspech škodovky. Skupina N sa stala korisťou Jiřího Volfa za volantom lanceru ôsmej evolúcie.