V Pacově na Vysočině odstartovalo motokrosové mistrovství republiky
     10.4.2007 08:57 - Pavel Jelínek

V Pacově  na Českomoravské Vysočině  právě o velikonočním víkendu odstartovalo motokrosové  mistrovství republiky. Závod vyhrál Martin Michek, devatenáctiletý jezdec týmu Delta Racing, který zvítězil v kubatuře Open na stroji kawasaki.

Michek byl v první jízdě zcela nejrychlejší  a ve druhé byl třetí. Celkově tak o jediný bod porazil obhájce titulu Jana Zarembu, který dvakrát obsadil druhé místo. Druhou jízdu vyhrál Jiří Čepelák před uvedenými jezdci.

Ve stopětadvacítkách se vedení v šampionátu ujal František Smola z Orionu Litomyšl na suzuki, díky druhému a třetímu místu. Jako jediný se ale v obou  jízdách dokázal prosadit na stupně vítězů.

Příští závod motokrosového šampionátu se uskuteční za necelý měsíc - 6. května v Lokti nad Ohří.

Výsledky - Pacov:
Do 125 ccm:
1. jízda: 1. Votroubek (Yamaha), 2. Smola (Suzuki), 3. Sukup (Kawasaki).
2. jízda: 1. Kohút (SR/Honda), 2. Bučenec (SR/Honda), 3. Smola.
Celkově a pořadí MČR: 1. Smola 42, 2. Bučenec 40, 3. Sukup 38.

Open:
1. jízda: 1. Michek (Kawasaki), 2. Zaremba (KTM), 3. Kadleček (Honda).
2. jízda: 1. Čepelák (KTM), 2. Zaremba, 3. Michek.
Celkově a pořadí MČR: 1. Michek 45, 2. Zaremba 44, 3. Kadleček 36.

Veteráni:
Celkově a pořadí MČR: 1. Hrobský (TM) 47, 2. Dokoupil (Kawasaki) 40, 3. Heinrich (TM) 38.

Fotogalerie:   Brněnský drak 2007 od Aloise Folty