V Bratislavě po prvním dni Béreš stíhá vedoucího Pecha
     3.6.2007 08:17 - tisková zpráva

TEMPUS STYLLEX rally team po 1. dni Škoda Rally Bratislava 2007.

Škoda Rally Bratislava 2007, druhé podujatie seriálu Majstrovstiev Slovenska TEMPUS RALLY 2007 odštartovala v sobotu, 2. júna popoludní. Nová posádka teamu TEMPUS STYLLEX Jaroslav Starý - Aleš Jirátko predstavila v hlavnom meste novinku na slovenských tratiach: Renault Clio R3. Jozef Béreš s Petrom Starým sa do súboja o najvyššie priečky zapojili s Renaultom Clio Super 1600.

Prvou rýchlostnou skúškou bol mestský okruh Bratislava, kde Béreš zajazdil tretí čas za Pechom (Lancer Evo 9) a Drotárom (Octavia WRC). Odstup od Pecha bol pritom len 0,9 sekundy. J. Starý zajazdil na úvod deviaty najrýchlejší čas a potvrdil ambície zvíťaziť v triede A7. Druhou v poradí bola rýchlostná skúška "Krkavec", ktorá svojim rozbitým povrchom favorizovala posádky na vozidlách s pohonom oboch náprav. Ďodi však dokázal, že patrí k favoritom, keď bol na tejto trati najrýchlejší a prepracoval sa i do čela priebežného hodnotenia súťaže. Jarda Starý pokračoval vo zvolenom tempe, obsadil rovnaké miesto ako na RS1 a zvýšil svoj náskok na súperov v triede A7.

V  poradí treťou dnes bola rýchlostná skúška Vinohrady s nebezpečnými úsekami, pokrytými pieskom. Práve na jednom z týchto úsekov Béreš nedobrzdil do jednej zo zákrut a po krátkom výlete mimo trať stratil niekoľko drahocenných sekúnd. Výsledkom bol celkovo 8. čas a strata prvého miesta v priebežnom hodnotení. Staronovým lídrom súťaže sa stal Pech, Ďodi po RS3 strácal na vedúcu priečku 6,1 sekundy a pred tretím Drotárom mal náskok 1,9 sekundy. Jaroslav Starý zajazdil na RS3 14. čas a s prehľadom kontroloval vedúcu pozíciu v triede A7.

Počas servisnej prestávky začalo v Bratislave a okolí prudko pršať a trať sa stala ešte náročnejšou. Béreš obul na zadnú nápravu mokré pneumatiky, kým však odštartoval, bolo po daždi a trať rýchlo obschla. I napriek tomu dokázal pri druhom prejazde mestským okruhom držať krok s Octaviou WRC Igora Drotára, ktorý bol na RS4 najrýchlejší. Keďže Pech skončil na okruhu piaty, po RS4 bol jeho náskok na posádku teamu TEMPUS STYLLEX už len jediná sekunda! Tretí bol po RS4 Drotár (8,1 sekundy za Bérešom). Posádka Jaroslav Starý - Aleš Jirátko zajazdila pekný 10. čas.

Piata rýchlostná skúška najlepšie "sadla" Václavovi Pechovi, Ďodi skončil druhý, stratil však viac ako 9 sekúnd. Jarda Starý s Cliom R3 zajazdil najlepší čas v triede A7 a celkovo skončil na 12. mieste v absolútnom poradí. Poslednú rýchlostnú skúšku prvého dňa zvládol najlepšie Drotár, posádka Béreš - Starý skončila na piatom mieste. Jaroslav Starý s Alešom Jirátkom úspešne ukončili prvý deň Škoda Rally Bratislava 15. miestom na RS6. V priebežnom hodnotení figurujú na 12. mieste a dominujú v triede A7.

Zajtra odštartuje do druhej časti súťaže z prvého miesta Václav Pech pred Jozefom Bérešom, ktorý na Pecha stráca 18,4 sekundy. Tretí v priebežnom hodnotení je Drotár (strata na Béreša 20 sekúnd). Posádka Béreš - Starý je po prvom dni Škoda Rally Bratislava na 1. mieste v triede A6 s náskokom 35,2 sekundy na poľskú posádku Grzyb - Hundla (Suzuki Swigt S1600).

V nedeľu čaká na posádky 6 rýchlostných skúšok, vrátane populárnej "Baby", ktorá je známa ako trať pretekov automobilov do vrchu.

Informácie o priebehu Škoda rally Bratislava a on-line spravodajstvo z priiebehu súťaže nájdete na teamovej stránke zde