www.car.cz
 

ALMS: Tomáš Enge dnes z týmu Petersen/White Lightning vyhozen !!
     22.7.2007 15:59 - tisková zpráva


ALMS: Enge v týmu Petersen/White Lightning skončil

Tomáš Enge s Dirkem Müllerem a vozem Ferrari F430 GT týmu Petersen Motorsports/White Lightning Racing vybojovali v sedmém závodě ALMS 2007 v Lexingtonu páté místo ve třídě GT2. O lepší umístění posádku připravil incident s jedním ze soupeřů.

Tým Petersen Motorsports/White Lightning Racing těsně po závodě oznámil ukončení spolupráce s Tomášem Engem. Českého jezdce připravila o místo ve stáji kolize, k níž došlo přibližně tři čtvrtě hodiny po startu závodu vypsaného na dvě hodiny a pětačtyřicet minut.

Enge tak „v podmínce“ obdržel penalizaci za způsobení havárie, což manažeru týmu Daleu Whiteovi stačilo, aby s Engem ukončil spolupráci.

Navzdory poškození vozu získal tým Petersen Motorsports/White Lightning Racing body za páté místo v hodnocení třídy GT2. Dirk Müller bude barvy týmu hájit i v následujících závodech, jméno druhého pilota vozu se startovním číslem 31 bude oznámeno před 11. srpnem, kdy se uskuteční další závod Road America. Petersen Motorsports/White Lightning Racing je obhájcem vítězství ve třídě GT2 v Road America a v Elkhart Lake se radoval z vítězství třikrát ze čtyř posledních sezon.

Dale White, manažer týmu: “Na základě naší týmové strategie jsme se rozhodli uvolnit Tomáše prakticky okamžitě ze smlouvy s Petersen Motorsports/White Lightning Racing. Je to krajně nepříjemné pro Mikea Petersena, pro mě osobně i pro tým, ale Tomáš měl od závodu v Lime Rocku podmínku jak od pořadatelů z IMSA, tak od týmu, ale naše politika je taková. Bylo jasné, že už nemůžeme a nebudeme tolerovat další penalizaci a že další postih bude řešen tímto způsobem. Bez ohledu na okolnosti dnešní kolize je naším zvykem, respektovat rozhodnutí komisařů.”

Antonín Charouz, manažer jezdce Tomáše Engeho: „Nevím, co bych k tomu měl říct. Incident jsem zatím neviděl a budu si muset počkat na záznam, ale předpokládám, že komisaři rozhodli správně. Každopádně je to neměnná věc a pro mě je obrovské zklamání, že se Tomáš zachoval takhle nedisciplinovaně. V podmínce si neměl dovolit takhle riskovat.“

 

American Le Mans Series 2007


17.03.     Sebring (USA)
31.03.     St. Petersburg (USA)
14.04.     Long Beach (USA)
21.04.     Houston (USA)
19.05.     Salt Lake City (USA)
07.07.     Lime Rock (USA)
22.07.     Mid-Ohio (USA)
11.08.     Elkhart Lake (USA)
26.08.     Mosport (CDN)
01.09.     Detroit (USA)
06.10.     Road Atlanta (USA)
20.10.     Laguna Seca (USA)
Internet: www.americanlemans.com

 

BPA


 
 
Fotogalerie:   Pit Babes na SuperBike Brno 2007, foto A. Folta

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose