Trněný s Octávií WRC vyhrál Prachatice i titul ve sprintrallye, Pech havaroval
     18.8.2007 21:15 - Pavel Jelínek

Karel Trněný s vozem Škoda Octavia WRC  dnes zvítězil v pátém ročníku Rallye Prachatice a zároveň si tak s předstihem zajistil titul mistra ve sprintrallye pro letošní rok. Dnes byl rychlejší o 71 sekund před Slovákem Peterem Gavlákem s produkčním lancerem.

Gavlákův výsledek se ovšem do českého mistrovství nepočítal, takže větší body brali třetí Aleš Dlouhý a čtvrtý byl Petr Hozák, který tak postoupil dokonce na druhé místo průběžného pořadí seriálu.

Dokonce havárii si na své konto připsal již na třetí erzetě úřadující mistr v rallye Václav Pech, který přijel testovat na Barumku. Roman Odložilík pak ani tentokrát nevyzkoušel Fiat Grande Punto S2000, ale startoval se Suzuki Swift S1600.

Závěrečný podnik mistrovství ve sprintrallye se uskuteční 6. října na tratích, známých z dávné minulosti - při obnovené Rallye Jeseníky.

Neoficiální výsledky - Prachatice :
1. Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC) 46:34,5, 2. Gavlák, Hůlka (SR/Mistubishi Lancer EVO IX) -1:11,6, 3. Dlouhý, Martásek (Subaru Impreza) -2:30,3, 4. Hozák, Hršel (Mitsubishi Lancer EVO IX) -2:31,1, 5. Ducháček, Dufek (Mitsubishi Lancer EVO VII) -3:06,4, 6. Pavel Řihák, Petr Řihák (Mitsubishi Lancer EVO VII) -3:20,8.