www.car.cz
 

FIA GT 2007: Charouz jedná o Engeho startu v Brně
     8.9.2007 19:44 - tisková zpráva


V současnosti vrcholí jednání o startu Tomáše Engeho v brněnském závodě šampionátu FIA Grand Turismo (23. září 2007). Závodníkův manažer Antonín Charouz je v kontaktu se zástupci týmů Aston Martin Racing BMS a Reiter Lamborghini. Do hry vstoupil také návrat americké značky Saleen. Engeho prioritou je v současnosti angažmá v zámořském mistrovství sportovních vozů Grand-Am a testování Indy Car Series, nicméně účast v domácím velkém závodě je vždy poutavou výzvou.
 
Tomáš Enge minulý týden opět úspěšně testoval Dallaru Honda americké stáje Samax pro Indy Car Series. Na oválu v Chicagu jezdil společně s kolegyní ze Samaxu Venezuelankou Milkou Dunovou. V barvách stejného týmu se liberecký pilot příští týden představí ve finále Grand-Am v Salt Lake City. Bude řídit prototyp Riley Pontiac.

Právě kvůli angažmá v Samaxu rozvázal Antonín Charouz po dohodě kontrakt Engeho v britském týmu Scuderia Ecosse, který působí v šampionátu FIA Grand Turismo.
 
Antonín Charouz: Ozvali se mi šéfové stájí Aston Martin Racing BMS a Reiter Lamborghini, jestli by u nich Tomáš v Brně jel. S oběma týmy jsem v úzkém kontaktu, za BMS už Tomáš dříve jel, s „Lambem“ zase závodí Stefan Mücke, náš pilot z Le Mans Series. Ještě nejsem rozhodnutý, i proto, že do jednání vstoupili představitelé značky Saleen, která se chce do FIA GT vrátit a pro Brno si přejí právě Tomáše.
 
Nemám ve zvyku hovořit o něčem, co ještě není jisté, nicméně tentokrát činím výjimku. Chci fanouškům vzkázat, že se o startu Tomáše Engeho v Brně jedná. Pokud se uzdraví Jarek Janiš, pojede s ferrari týmu Scuderia Ecosse.“
 
BPA

 
 
Fotogalerie:   Sports Car Challenge při truckách v Mostě © V Rožánek

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose