Na Lausitzringu dokázal bodovat jen Matěj Smrž.
     10.9.2007 19:44 - tisková zpráva

WSBK Německo/Lausitzring – po závodě

Kousek od českých hranic na německém okruhu Lausitzring dokázal bodovat jen Matěj Smrž.

Bylo botížné najít během dvou dnů, kdy velmi vydatně pršelo a závodní okruh byl suchý jen sporadicky, správné nastavení motocyklů. Dokonce byl „trhnut“ rekord v počtu pádů během jednoho víkendu. Na Lausitzringu se odehrálo přes 100 pádů ve všech kubaturách. A některé se nevyhnuly i MS Racing týmu. Mezitím co Matěj si své odbyl v trénincích a v závodě urval 3 body, tak Barry Burrellovi se vše vyhýbalo až do závodu, kdy jej o možný bodový příděl připravil za ním jedoucí jezdec.

Matěj Smrž:/13.místo/
Byl to náročný víkend. Považuji po tomto víkendu 13.místo za úspěch a těžce vydřené body. Řekněme, že to vše dobře začalo i skončilo. To co bylo mezi není důležité. Především děkuji týmu za usilovnou práci, kterou jsem ji nikterak neulehčil, protože jsem během dvou tréninkových dnů za těch hrozných povětrnostních podmínek čtyřikrát spadl.

Víkend byl náročný i v tom, že jsme obměnili pár lidí v týmu, kteří se učí pracovat v závodním prostředí a já mne ještě navíc celý víkend trápila viróza a horečky. Nyní jsem zpět na 11.místě, jelikož mne přeskočil Mahr. Na druhou stranu jsem už pouhých 5 bodů od 9.místa celkově a to je rozhodně motivace pro poslední 2 závody.“

Barry Burrell: /po pádu nedokončil/
Z dvacáté příčky na startu jsem poskočil po prvních třech zatáčkách na 16.místo, kde se během úvodních dvou kol utvořila skupinka v níž se bojovalo o poslední body. Nebylo problém se v ní udržet a asi bych získal i další, nebo bych se snažil o ně aspoň bojovat, protože motorka na to byla připravená dobře, i když jsme celý víkend jezdili za zcela jiných povětrnostních podmínek. Jenže když mne za mnou jedoucí jezdec v nájezdu do zatáčky jednoduše sestřelil, tak byl všem šancím konec. Nečekal jsem to. Na druhé straně jsem rád, že se to obešlo bez zranění.“