Mičánek v Porsche Carrera Cupu na Hockenheimu třiadvacátý. Jiří Janák dvanáctý
     15.10.2007 08:59 - tisková zpráva

Brněnský automobilový závodník Jiří Mičánek skončil na třiadvacátém místě v závěrečném závodě letošního devítidílného Porsche Carrera Cupu, který se uskutečnil na německém Hockenheimringu. Vítězství si odnesl Němec Chris Mamerow.

"I když jsme v letošní sezoně nedosáhli na bod, získali jsme cenné zkušenosti, které chceme zúročit v příštím roce. Poslední závod se odehrál podle stejného scénáře. Po 28. místě v kvalifikaci se dokázal Jirka zlepšit o pět míst. Čas v tréninku jsme o sekundu vylepšili oproti měřeným tréninkům před týdnem v závodě Porsche Super Sport Cup. Elita nejlepších je velmi vyrovnaná," řekl šéf stáje Jiří Mičánek senior.

Poslední závod provázely technické problémy. Hned v úvodu se rozsypal motor francouzskému pilotovi Olivieru Pla a na trať vyteklo velké množství oleje. Jezdci se museli zařadit za safety car, což se v průběhu závodu opakovalo ještě jednou.

"Měl jsem zastříkané přední okno olejem, na trať jsem viděl jen s velkými obtížemi. Proto jsem za této situace s umístěním spokojen," uvedl Jiří Mičánek junior. Na vítězného Mamerowa měl ztrátu 40,926 sekundy.

Z kvarteta českých jezdců si vedl nejlépe Jiří Janák, který skončil dvanáctý a celkově obsadil osmé místo. Další brněnský jezdec Vladimír Hladík obsadil 33 místo, Adam Lacko závod nedokončil.

Výsledky
1. Chris Mamerow 35:07,064, 2. Alzen (oba Něm.) -4,128, 3. Armindo (Fr.) -6,707, ... 12. Janák -20,513, 23. Mičánek -40,926, 33. Hladík (všichni ČR) -1:24,738.

Konečné pořadí: 1. Alzen 129, 2. Westbrook (Brit.) 126, 3. Armindo 108, ... 8. Janák 61, 16. Lacko 29.