FIAT RUFA Rally Team : Grzyb s Mazurom nezaváhali a vyhráli v Bratislavě
     26.5.2008 22:10 - tisková zpráva

FIAT RUFA Rally Team víťazí v Bratislave

Slovenská rely sa opäť po roku presťahovala do hlavného mesta Slovenska. V Bratislave sa odohralo tretie podujatie slovenských majstrovstiev TEMPUS BECEP RALLY 2008. Absolútnym víťazom sa stala poľská posádka Grzegorz Grzyb – Przemyslav Mazur na vozidle Fiat Abarth Grande Punto S2000, ktorá jazdí za slovenský tím FIAT RUFA Rally Team.

Napriek tomu, že organizátor v prvý deň súťaže pripravil pre súťažné posádky len necelých 20 kilometrov rýchlostných skúšok, Grzyb s Mazurom nezaváhali a na druhom mieste konečného poradia prvého dňa s minimálnou stratou 0,2 sekundy na jediné vozidlo WRC v štartovom poli, svietil nápis FIAT RUFA Rally Team. To bola pre posádku, ktorá zastupuje farby slovenského tímu veľká výzva.

Hneď v sobotu ráno sa síce na chvíľku Grzyb s Mazurom ocitli na tretej priečke, ale už po ďalšej rýchlostnej skúške sa jednoznačne ujali vedenia a toto si udržali až do konca. Navyše pridali víťazstvo na všetkých troch rýchlostnej skúške „Rohožník“ na ktorej ako sa vyjadrili „lídri“ tejto súťaže už pred samotným štartom „bude rozhodovať“.

„Je to pre nás super. Konečne sa nám podarilo dôjsť do cieľa. Vyhrali sme a veľmi tešíme. Je pravda, že Bérešova porucha a následná 30 sekundová  penalizácia nám pomohla, ale po zrátaní časov by sme boli aj tak víťazi a to nás dvojnásobne teší. Boli by sme radi, keby sa nám aj na ďalších súťažiach tak darilo, ako v Bratislave.

Súťaž bola veľmi ťažká a po organizačnej stránke dobre pripravená. Každá rýchlostná skúška mala iný charakter. Ďakujeme organizátorovi za to, že  pripravil veľmi peknú súťaž.“