Matěj Smrž v italském Misanu do cíle nedojel
     30.6.2008 08:50 - tisková zpráva

Tisková zpráva týmu MS Racing 5/08 – Misano - ITA

Matěj Smrž se těšil na další bitvu o přední příčky, cíl závodu italském Misanu však neviděl. Jediné tři body pro MS Racing tedy ukořistil Barry Burrell za 13.místo v cíli třídy Superstock FIM Cup 1000.

Obrovské vedro a dusno a to nejen ve vzduchu nicméně i na trati. To byl první závod dnešní neděle, jenž již tradičně obstarala třída litrových štoků. Bohužel však již ve druhém kole se rozhodlo o tom, že o světové body do tabulky bude bojovat jen jeden z jezdců MS Racing týmu.

( Matěj Smrž – závod pro pád nedokončil )

„Moc do řeči mi není, ale co nadělám. Start byl s menším propadem v mezích normy. Zůstal jsem však ve skupině ze které se dalo postupovat dále. Jenže pak Ital Corti udělal chybu, byl delší a já ho chtěl podjet, jenže on mi na výjezdu zkřížil cestu a „vzal“ mi přední kolo. Pád byl o.k., horší je to s motorkou která šla přímo do svodidel a následně byla katapultována zpět na trať, kde se troskám museli vyhýbat i jiní jezdci a někdo i myslím díky tomu spadnul.

Takhle jsem si závod na který jsme se moc těšil, opravdu nepředstavoval. Obzvláště pak, když jsme od začátku víkendu udělali takový obrovský posun vpřed a z 21.příčky po prvním tréninku jsem stál osmý na roštu.Štve mě to, neboť jsem si dost věřil…….No aspoň, že mi zůstala stále ta sedmá příčka v průběžném bodování, i když soupeři o dost bodů poodskočili.“

Barry Burrell, tak zachraňoval čest MS Racing týmu na horké italské půdě. Tradičně dobrý start mu nabídnul možnost bojovat o body. Elitní desítka z toho sice nebyla, ale „Bazza“ byl rád stejně jako celý tým za tři kousky co z dané situace vytěžil.. Znova druhý jezdec týmu MS Racing, opět dokázal, že umí bojovat a vyjel si na německé půdě skvělé dvanácté místo a připsal si 4 cenné světové body.

( Barry Burrell – 13. místo )

„Start mne drobně posunul vpřed do kontaktu s první patnáctkou. Sanito jsme se zklidnit a jet ze skupinou přede mnou, ale dokázal jsme zaznamenat jen velmi drobný posun vpřed. I když jsem se snažil na soupeře přede mnou to v závěru nestačilo a tak jsem dovezl do cíle aspoň 3 body, které týmu i mě udělaly určitě radost.““

Fotogalerie:   Martin Rada stříbrný v N3 na Horácké rallye 2008