Roman Kresta zvítězil pošesté a suverénně v Rally Bohemia
     5.7.2008 18:58 - tisková zpráva

Roman Kresta získal šestý triumf v Rally Bohemia. V populární soutěži zvítězil s Mitsubishi Lancer Evo IX stáje Mogul Racing Team. S navigátorem Petrem Grossem si tak upevnili pozici první posádky v průběžném hodnocení Mezinárodního mistrovství republiky. Do konce šampionátu zbývají už jen dvě soutěže, slavná Barum rally Zlín a finále v Příbrami. Roman s Petrem oslavují v Mladé Boleslavi své čtvrté letošní zlato při šesti startech.

Luhačovický závodník vyhrál osm ze čtrnácti rychlostních zkoušek. Stejně jako v předchozích soutěžích MMČR i v okolí Mladé Boleslavi byli diváci svědky boje dvou mužů - Romana Kresty a Václava Pecha. Pilotů různých týmů, nicméně se shodným technickým zázemím v Charouz Racing Systemu. Předvedli další lahůdku špičkového motorsportu, která dostávala do varu zástupy fanoušků.

Po celou soutěž měl navrch Roman. Ovšem bylo to těsné vedení, v  řádu vteřin a jejich desetin. Rozhodnutí přišlo v předposlední erzetě, kdy Pech odstoupil pro poruchu převodovky. Před startem zkoušky ztrácel na svého soka 4,1 vteřiny.

Roman i po odstoupení hlavního soupeře dokázal ovládnout zbývající erzetu. Zbytek startovního pole výrazně zaostal – druhý Pavel Valoušek dojel s více než tříminutovým mankem.

Roman Kresta: „Byla to hodně těžká soutěž. Musím říct, že jsem velmi spokojený. Ne, spokojený je slabé slovo, jsem šťastný závodník. Byl to zase obrovský souboj, ještě drsnější než kterýkoli předchozí. Škoda Vency Pecha, že musel odstoupit pro poruchu. Ale na druhé straně je třeba také přiznat, že v takovém tempu, v jakém jsme zase strávili dva dny, je snad zázrak, že něco nepraskne.

Tentokrát měl smůlu Vašek a při nás stálo štěstí, které nás momo jiné několikrát vrátilo na trať. Až do jeho odstoupení jsem jel na limitu, někdy i za ním. Museli jsme měnit věci, na které jindy není třeba sáhnout. Diferenciál, brzdové kotouče, ložiska… Však ať se každý podívá do průběžných výsledků erzet a pochopí, jaká byla letošní Bohemka.

Vítězství nám moc pomohlo v absolutním pořadí.“

Antonín Charouz: „Velká gratulace pro Romana. Zároveň mě mrzí, že nedojel Vašek. Kvůli poruše, která po dlouhé době postihla naši techniku. Každopádně oba předvedli další z velkých soubojů, který musel diváky pořádně napínat a bavit.“

Charouz Racing System (www.racing.charouz.cz), úpravce vozů Romana Kresty a Václava Pecha, je výhradním zástupcem společností Mitsubishi Motors a Ralliart pro ČR (www.ralliart.cz).

10. Štajf (Subaru Impreza  Sti) -1:23,4

Průběžné pořadí MMČR 2008 po 6. z 9 soutěží (po dnešní rally ještě není k dispozici)
1. Kresta 222, 2. Pech 201, 3. Valoušek 114, 4. Trojan (všichni Mitsubishi Lancer Evo IX) 82, 5. Peták (Peugeot 207 S2000) 63, 6. Orsák 55, 7. Arazim (oba Mitsubishi Lancer Evo IX)45, 8. Štajf (Subaru Impreza Sti) 42.