www.car.cz
 

Motoristická televize SPORT 5 dnes startuje do druhé etapy !!
     1.9.2008 23:55 - tisková zpráva


SPORT 5 startuje do druhé etapy svého vysílání

Tak jako týmy formule 1 vyvíjejí své závodní stroje prakticky neustále a vylepšují je závod od závodu i v průběhu roku, také tým SPORT 5 nezahálí. Do své úvodní sezony odstartovala první česká satelitní a kabelová televize s programem výhradně zaměřeným na motoristický sport a motorismus na počátku letošního května, postupně se rozjížděla a její vysílání nabíralo na obrátkách, aby na začátku září SPORT 5 dospěl do stádia, kdy představuje svou evoluci.


Na počátku roku 2008 stála společnost SPORT 5 před nesnadným rozhodnutím, kdy začít vysílat. S ohledem na zpracování žádosti o licenci, na nutné přípravy technického zajištění a výroby programu SPORT 5 se nabízely dvě možnosti zahájení vysílání: v dubnu nebo květnu, což ovšem znamenalo nutnou úpravu programového schématu, které by zatím bylo bez pořadů vlastní výroby a magazínů, na druhou stranu by ale SPORT 5 už od počátku svého vysílání pokryl prostřednictvím přímých přenosů prakticky kompletní motoristickou sezonu.

Druhou možností bylo spuštění SPORT 5 až v podzimních měsících. Tato varianta by znamenala zahájení vysílání s úplným programovým schématem, ovšem v době, kdy by většině nejvýznamnějších šampionátů zbývalo v letošním kalendáři několik posledních závodů.

Protože nikomu v našem týmu nechyběl zápal pro věc, vysílání SPORT 5 se objevilo na televizních obrazovkách již na jaře a veškeré úsilí směřovalo k rozšíření programového schématu od podzimu 2008.

V zahajovací etapě se SPORT 5 soustředil na zprostředkování maximálního možného zpravodajství ze zahraničních i domácích motoristických podniků, prakticky každý víkend měli diváci SPORT 5 možnost sledovat bloky přímých přenosů z řady prestižních šampionátů, každý den se příznivci motoristického sportu mohli vydat prostřednictvím sestřihů dalších závodů na nejrůznější světové okruhy. Za zavřenými dveřmi redakce se zároveň usilovně pracovalo na zajištění tuzemských i zahraničních motoristických magazínů, přípravě výroby vlastních pořadů, řešil se systém prodeje reklamního času a další rozvoj a rozšiřování pracovního týmu SPORT 5.

Probíhala jednání s operátory jednotlivých distribučních cest ke koncovému divákovi, management zaměstnávala komunikace s operátory kabelových televizních systémů, IPTV a individuálního satelitního příjmu, kteří postupně program SPORT 5 zařazují do svých programových nabídek.

Náš program může již nyní sledovat kolem 270 000 předplatitelů služeb na sítích UPC Česká republika, Moravianet, KABEL servis Praha, HDD, PODA, Smart Comp Brno, Mattes AD, Jiří Ouda, Planet A a STARNET. A jednání s dalšími operátory - včetně slovenských - samozřejmě probíhají.

Od 1. září 2008 bude motoristického sportu a motorismu na SPORT 5 ještě více. Vysílání naší televizní stanice bude i ve všední dny začínat v 7:00 hodin blokem dopravních informací, které pro své diváky připravujeme ve spolupráci s ACA 1213.

Program SPORT 5 bude od září bohatší o nové programy. Jedná se především o další magazíny. Na první zářijový týden je připravena premiéra půlhodinové diskusní relace k vybranému aktuálnímu motoristickému tématu s názvem O čem se mluví. Ve vysílání SPORT 5 se bude objevovat pravidelně každý týden počínaje čtvrtkem 4. září. Hostem premiérového vydání pořadu bude tovární jezdec automobilky Mercedes-Benz v evropské sérii formule 3 Erik Janiš. Moderátoři se se svými hosty v novém pořadu SPORT 5, O čem se mluví, budou věnovat vždy jednomu atraktivnímu a zároveň aktuálnímu tématu, vymezenému v rámci čtyř tematických okruhů.

Tři z těchto tematických okruhů - Zákony a vyhlášky, Motoristický sport a Technika - se budou věnovat výhradně motorismu, i když každý z jiného úhlu pohledu; malou výjimkou bude čtvrtý tematický okruh Volná disciplína, ačkoli i v něm hosté ve studiu budou hovořit na témata volně související s automobilismem.

V premiérovém vydání O čem se mluví ve čtvrtek 4. září v 18:10 hodin si Petr Horák pozve do studia Erika Janiše, s nímž prodiskutuje téma Erikovy účasti v britském dílu Formula 3 Euro Series 2008 na klasickém okruhu Brands Hatch.

První vydání pořadu O čem se mluví přitom nebude jedinou premiérou týdne v sekci magazínů vysílaných SPORT 5. Ve čtvrtek 4. září v 19:40 hodin totiž tento kanál uvede premiéru motoristického magazínu AutoMag, který se pak ve vysílání SPORT 5 bude objevovat pravidelně každý týden. Téměř půlhodinový program AutoMagu naplní především reportáže z testů aut a novinky, stejně jako zákulisní informace z automobilového prostředí.

Od prvního zářijového týdne najde své místo v programu SPORT 5 také magazín MotorTip, který fanouškům motoristického sportu nabídne reportáže z řady zajímavých disciplín, FIA GT a FIA GT 3 , či také Le Mans Series počínaje, přes závody  trucků a třeba nejen českou rallye konče.  VIZ více zde !!

Tedy všem, kteří hltají motorsport, televize SPORT 5 od září nabídne ještě bohatší a pestřejší menu, na kterém si pochutná snad každý fanoušek motoristického sportu. Přitom tým SPORT 5 už začíná ladit formu na sezonu 2009, protože stejně jako každá závodní stáj, i náš televizní tým chce být co nejlepší. A právě proto jedeme naplno dál.

 

BPA

http://www.sport5.cz  
 
Fotogalerie:   

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose