Michal Filla v domácím v Brně na stupních vítězů
     3.9.2008 10:32 - tisková zpráva

Michal Filla se v Brně probojoval až na bednu

O uplynulém víkendu se na Masarykově okruhu konalo Mezinárodní Mistrovství České rep. a sešla se zde opravdu hvězdná konkurence
. Michal startoval ve třídě Supersport a zde se na startu objevil celý tým KL Intermoto z MS Supersport s Patrikem Vostárkem a svou novou posilou Australanem Staringem. Velmi rychlí byli i Radomil Rous, Ondřej Ježek a Slovinec Pintar. Michal zde letos startoval poprvé a musel si zvyknout na nový povrch. V kvalifikacích se umístil na 5. místě s časem na jedno kolo 2:07,3.

Start do nedělního závodu se Michalovi povedl a v první zatáčce se zařadil na třetí místo skoro čtyřiceti členného startovního pole. Po předjetí Ondry Ježka se dostal na druhé místo, ale v zápětí ztratil pozici ve prospěch pozdějšího vítěze Patrika Vostárka. Michal zajížděl velmi rychlé a vyrovnané časy na jedno kolo a nakonec si dojel pro třetí místo. Tímto výsledkem se posunul na páté místo v hodnocení MČR, přesto že se zúčastnil jen dvou závodů šampionátu. Další závod se jede už tento víkend na maďarském Hungarroringu a Michal by zde neměl chybět.

Michal Filla: „Po dlouhé pauze bylo perfektní zase závodit. Časy na jedno kolo šly oproti loňsku hodně dolů. Na novém povrchu jsem jel letos poprvé, musel jsem se proto chvilku rozkoukat. V kvalifikacích se nám nepodařilo zajet zrovna nejlépe, ale stále jsme se zlepšovali. Závod se mi docela vydařil, ale pár chybiček tam také bylo. Škoda, že jsem se neudržel Australana Staringa, který dojel druhý. Vosty jel perfektně a musím mu pogratulovat. Náš tým fungoval velmi dobře a doufám, že je s výsledkem spokojen.“