www.car.cz
 

Nejrychlejší policejní Passaty vyrazily na tuzemské dálnice !
     16.12.2008 09:15 - tisková zpráva


Nejrychlejší Passaty vyrazily na dálnice

Praha, 15. prosince 2008 – Šestnáct dálničních policejních Passatů R36 převzali dnes v Praze z rukou Rudolfa Javurka, generálního ředitele společnosti Import VOLKSWAGEN Group, představitelé velení Policie ČR.

„Jde o nejrychlejší Passaty všech dob, které díky výkonu 300 koní a pohonu všech kol poskytují fantastické dynamické vlastnosti. Jsme si jisti, že se při zvyšování bezpečnosti na našich dálnicích výborně osvědčí,“ uvedl při této příležitosti Rudolf Javurek.

Podle Leoše Tržila, ředitele dopravní policie budou Passaty díky svému speciálnímu kamerovému vybavení nejen kontrolovat dodržování nejvyšší povolené rychlosti na dálnicích, ale i jízdu v pruzích, správné předjíždění a podobně. „Nové Passaty budou jezdit ve dne v noci,“ zdůraznil Leoš Tržil.

Výkon 300 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 vteřiny a nejvyšší rychlost 250 km/h (elektronicky omezená) – to jsou výkony Volkswagenu Passat R36, který zvítězil ve výběrovém řízení na 16 speciálních vozidel pro Policii ČR. Do výběrového řízení Passaty R36 přihlásila společnost Samohýl Auto a.s., autorizovaný prodejce značky Volkswagen ve spolupráci s dovozcem Import VOLKSWAGEN Group s.r.o.

Historicky nejsilnější Passat pohání „vidlicový“ šestiválec o objemu 3,6 litru a výkonu 220 kW (300 k). Mohutný výkon na vozovku spolehlivě přenášejí všechna čtyři poháněná kola spojená se sériově dodávanou dvojspojkovou automatickou převodovkou DSG s možností přímého řazení pod volantem. Díky těmto úctyhodným parametrům je „er třicetšestka“ ideálním modelem pro extrémně dynamickou a zároveň komfortní a bezpečnou jízdu, tedy přesně pro to, co se očekává od služby na dálnici.

Exkluzivitu nového Passatu R36 dokresluje jeho působivý vzhled. Vůz má specificky tvarované nárazníky, spoiler na víku zavazadlového prostoru, chromované dvojité koncovky výfuku, osmnáctipalcová kola z lehké slitiny s pneumatikami o velikosti 235/40 a rozšířené podběhy lakované v barvě vozu.

Volkswagen Passat, vyráběný v provedení Limuzína a Variant, patří ke stálicím českého automobilového trhu a samotné značky Volkswagen. Od zahájení činnosti importéra Volkswagen v roce 1991 patří k jeho nejúspěšnějším modelům: za uplynulých 17 let se u nás prodalo více než
30 tisíc Passatů, nyní již ve své šesté generaci. Z výrobních linek dosud sjelo více než 15 milionů Passatů, z nichž více než 55 tisíc jezdí po českých silnicích.

Výběrové řízení vyhrála značka Volkswagen prostřednictvím společnosti Samohýl Auto a. s. Společnost vznikla v roce 1997, kdy navázala na činnost Alois Samohýl – Motor. Zároveň se v tomto roce stala oficiálním prodejcem společnosti Import VOLKSWAGEN Group s. r. o., která je největším dovozcem osobních a užitkových vozů koncernu Volkswagen do Česka. Kromě prodeje osobních a užitkových vozů Volkswagen zajišťuje společnost Samohýl Auto a. s. také jejich kompletní servisní služby.

Import VOLKSWAGEN Group, s.r.o.
AC&C Public Relations

www.volkswagen.cz  

PR 
 
Fotogalerie:   Sporťák Audi R8 5.2 FSI quattro, foto AUDI

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose