Oficiálně potvrzeno: Ivo Kaštan odstoupil, radní Jiří Janeček úspěšně bojuje
     7.1.2009 05:35 - tisková zpráva

Ivo Kaštan odstoupil ze závodu Jiří Janeček s Viktorem Chytkou bojují o stupně vítězů

Pražský ORC tým má za sebou čtvrtou etapu Rally Dakar. Ivo Kaštan ze závodu odstoupil pro technickou poruchu. Jiří Janeček s Viktorem Chytkou jsou stále ve hře, bojují o stupně vítězů v kategorii nováčků na Dakaru „First time challenge“.

Závod neustále provází mračna prachu. Selekce ve startovním poli je obrovská. Ze závodu již odstoupilo 41 automobilů 61 motocyklů a 18 kamionů.

Ivo Kaštan
Odstartoval do dnešní etapy, na startu do speciální zkoušky však zjistil, že mu z motoru teče olej, po včerejším pádu byl motor asi nenávratně poškozen. Byl vytržen svorník a poškozené těsnění pod hlavou. Vzhledem k tomu, že Ivo nemohl už motor vyměnit, protože každý jezdec může měnit motor pouze jednu a to už udělal, se Ivo rozhodl ze závodu odstoupit a neodstartoval do speciální zkoušky, do bivaku v Neuquen dojel pomalu po asistenční trase.

„Nemohl jsem riskovat, že se motor zadře na speciální zkoušce, protože bych zkomplikoval situaci sobě, týmu i organizátorům. Na startu mě organizátor varoval, že pokud mi z motoru vytéká olej je nebezpečné odstartovat na speciál, který byl dnes velmi náročný.“

Jiří Janeček a Viktor Chytka
Posádka se stále drží ve hře a prodírá se vzhůru výsledkovou listinou. Kvůli předchozím problémům se spojkou se dnes projevily problémy s převodovkou. Špatně jsou zařadit některé převodové stupně. I přesto si posádka vede skvěle.

Jiří Janeček
„Dnes se opět velmi prášilo, jel jsem první dvě třetiny rychlostní zkoušky, zbytek skvěle odřídil Viktor. Zvláště poslední úsek byl velmi náročný, sám bych ho asi nezvládl.“