www.car.cz
 

FIA GT1: U Saleenu týmu KplusK byl před Oscherschlebenem vyměněn i motor
     19.6.2009 23:02 - tisková zpráva


K plus K motorsport chce zpět na čelo průběžného pořadí šampionátu

Česká Třebová/ Tento víkend se automobilový tým K plus K motorsport zúčastní třetího závodu letošního ročníku seriálu FIA GT Championship, který se koná na okruhu v německém Oscherslebenu. V pátek je na programu volný trénink, v sobotu pak prekvalifikace a kvalifikace. Závod startuje v neděli v poledne a trvá 120 minut

Po technických problémech, které tým pronásledovaly při předešlém podniku v Adrii, byl na voze Saleen S7 Adama Lacka, jenž tvoří posádku s Mario Dominguezem, vyměněn mimo jiné i motor, kompletně laděný a narychlo dopravený z USA. „Ve čtvrtek v noci mechanici namontovali motor do auta a první testy se uskuteční již v pátek,“ konstatoval majitel stáje Karel Kubů.

Šéf K plus K motorsport předpokládá, že se v Oscherslebenu bude dařit vozům Corvette na úkor Maserati MC 12, takže by tým mohl stáhnout bodový náskok Maserati. „Corvetty mají pro Oschersleben na základě rozhodnutí FIA změkčená pravidla pro restriktory nasávaného vzduchu a váhy vozů, čímž mají výrazně zlepšené podmínky a budou tak jezdit rychleji. Navíc se jim na tomto okruhu tradičně daří. Nebezpečná bude zejména posádka Mike Hezemans - Anthony Kumpen,“ vysvětlil.

Cílem českotřebovského automobilového týmu je dostat se při závodě v Německu s oběma vozy na stupně vítězů. V tom případě by se K plus K motorsport vrátil zpět do čela průběžného pořadí, stejně tak pravděpodobně i Karl Wendlinger s Ryanem Sharpem mezi jezdci. „Bude to ale těžké, máme i nadále od Adrie menší restriktory a ve voze po rozhodnutí FIA navíc desetikilogramovou zátěž nad běžný balast, což pro nás znamená hodně ztíženou pozici,“ poznamenal Kubů. Sledovat výkony jezdců K plus K motorsport můžete na stanicích Sport 5 a DSF. Na místě bude i televizní štáb NOVA Sport, která bude z podniku připravovat sestřih.

V tuto chvíli je K plus K motorsport na druhém místě celkového pořadí, Karl Wendlinger s Ryanem Sharpem mezi jezdci čtvrtí a posádka Adam Lacko – Mario Dominguez sedmá.

Závod označil Karel Kubů za důležitý: „Po tomto podniku následuje čtyřiadvacetihodinový závod ve Spa, který bude přelomový a nadmíru obtížný především v nárocích kladených na techniku. Připravujeme současně, vzhledem k jeho délce, i doplnění obou posádek. Rádi bychom, aby jedním z pilotů byl další český jezdec.“ (mj)

PR


 
 
Fotogalerie:   FIA WTCC Brno 2009 objektivem Jana Škody

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose