Vydařený vstup Challenge C2 v rallyecrossu v mistrovství Francie
     tisková zpráva

Vydařený vstup Citroënu
Challenge C2 v rallyecrossu v mistrovství Francie

Na okruhu v Kerlabo – Cohiniac odstartoval ve dnech 24. a 25. července 2004 nový ročník Challenge C2 v rallyecrossu, první z pěti podniků mistrovství Francie. Do šampionátu tak po pohárové éře Citroënu Saxo naskočila nová zbraň Citroënu, model C2.

Mezi 26 startujícími piloty se představila řada těch, kteří slavili úspěchy na saxu. Vždyť například vítězný pilot Thierry Boulanger vyhrál Challenge Saxo v roce 2001. A je to právě on, s jehož jménem bude spojována i úspěšná premiéra Citroënu C2 na rallyecrossové trati. Druhý dojel ambiciózní mladík Samuel Peu, třetí skončil naopak velice zkušený Christian Beaudré.

Nejlepší čas zajel už v sobotní kvalifikaci právě mladíček Peu před Boulangerem a Sébastienem Seveauem, posledním vítězem Challenge Saxo, tedy ročníku 2003. Nejlepší šestici závodníků uzavřel Bernard Riou – jediný pilot, který startuje v pohárových závodech pořádaných Citroënem Sport již od roku 1997.

Thierry Boulanger po svém triumfu ve finále A byl nadšený z nového vozu: „Je to velice sympatické auto na řízení, vůz s velikým potenciálem a my se musíme ještě naučit ho plně využívat k tomu, abychom byli ještě rychlejší.“
S vozem C2 byl nadmíru spokojený i Sébastien Seveau, jenž svou dosavadní kariéru spojoval převážně s modelem Saxo. „Díky Citroënu za to, že mi umožnil startovat právě s tímto autem.“

Součástí mistrovství Francie v rallyecrossu je i samostatný pohár žen. V Kerlabo vyhrála Véronique Patierová před Marií Laurou Lemonnierovou. V mužské Divizi 1 si skvěle vedl Laurent Terroitin na Citroënu Xsara WRC. Dojel druhý, ale ve francouzském šampionátu vede.

Finále A : 1. T. Boulanger, 2. S.Peu, 3. C. Beaudré, 4. B.Riou, 5. S.Seveau, 6. N.Gouriou, 7.H.Desmots, 8. F.Souffez.
Celkové pořadí Challenge C2 Rallyecross po Kerlabo:
  1. T. Boulanger  36 bodů, 2. S. Peu 32 (z toho 1 za pole position),  3. C.Beaudré 27, 4. B.Riou a S.Seveau 24 (z toho 3 za rekord tratě pro Seveaua), 5. N.Gouriou 17, 6. H. Desmots 15.
Divize 1: 1. Jean Luc Pailler (Peugeot 206) 20, 2. Laurent Terroitin (Citroën Xsara ) 17, 3. David Meslier (Renault Clio) 15, 4. Hervé Knapick (Peugeot 206) 13, 5. Yves Gallais (Citroën Saxo) 12.