www.car.cz
 

Finále KWBT uvidí o víkendu autodrom ve Vysoké Mýtě
     5.10.2009 12:34 - tisková zpráva


Po loňském prvním úspěšném ročníku závodů automobilů na autodromu ve Vysoké Mýtě se i letos připravilo rozloučení se sezónou 2009 právě zde. Akce pod názvem 2°Liqui Moly Weekend of Champions se uskuteční ve dnech 10. - 11. 10. 2009 jako volný mezinárodní závod IHA.

Oproti loňskému závodu, který byl jednodenní, je letošní akce dvoudenní. Administrativní a technické přejímky jsou pouze v pátek 9. 10. 2009 od 17,00 do 22,00 hodin, v sobotu či neděli se tyto přejímky nekonají. Jezdec, který se na tento závod přihlásí, se tím přihlašuje na celý víkend. Důvodem je to, že výsledky se hodnotí jako celek za víkend.

Jezdci v sobotu absolvují dvě tréninkové a dvě závodní jízdy ve vypsaných třídách po předem určených trojicích. V neděli pokračují boje ve třídách dvěma dopoledními závodními jízdami. Poté postupují do odpolední vyřazovací části (Superfinále) o absolutní pořadí nejlepší 3 jezdci z každé vypsané třídy a dalších minimálně 21 nejlepších dle dosaženého času v absolutním pořadí až do počtu 60. Poté každý kvalifikovaný jezdec do Superfinále absolvuje jednu jízdu, opět po předem určených trojicích a dle svého času postoupí postupně mezi 45 - 30 a 15 nejlepších.

Na konci neděle budou vyhlášení nejlepší TOP 10 jezdci v Superfinále a nejlepší TOP 3 jezdci ve vypsaných třídách. V jednotlivých třídách je výsledným časem součet dvou závodních jízd ze čtyř. V Superfinále se hodnotí konkrétní jedna jízda, na časy ze závodních jízd se nebere zřetel. Jízdou se rozumí, dvě absolvovaná kola na autodromu o délce 1142 metrů.

V aktuálním seznamu přihlášených je zatím 105 jezdců z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska. Mezi nejznámější jména z přihlášených jezdců patří Igor Drotár (Škoda Octavia WRC), Marek Rybníček (Mitsubishi Colt Evo 550), Roman Bubla (Mitsubishi Lancer Evo VI), Jaroslav Krajči (Lola F3000), Miloš Zmeškal (Reynard F3000), Vladimír Vitver (Radical SR3), Aleš Mlejnek (Opel Lotus), David Komárek (Škoda Octavia WRC), Martin Novotný (Ligier JS49), Zbyněk Passer (Caterham CSR 260), Marek Fried (Jema 360 GT), Peter Jureňa (Mitsubishi Lancer Evo IX) atd.

Na tento závod je omezen počet startujících na 100. Veškeré informace naleznete na webových stránkách www.berg-trophy.cz

 

PR.


 
 
Fotogalerie:   CRASH Tom Van Looy-GB závod 3LandenCup Frohburg-D 2009 foto Luboš Novosád

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose