www.car.cz
 

Překvapení : na barumce tým Trumf s ignisy. Odložilík i Valoušek !
     tisková zpráva


Odložilík s historiky končí, na barumce Trumf se dvěma ignisy
 
            S nepříliš dobrou náladou přejížděl Roman Odložilík s bratrem Pavlem cílovou rampu na náměstí v Blovicích. Ne, že by se snad výsledkově nedařilo, jejich porsche vyhrálo kategorii historiků, přesto měl Roman k  rozčarování důvod: „Po závodě jsme se definitivně rozhodli, že s historiky po sezóně končíme. Myslím, že historické vozy nemají u nás další optimistickou perspektivu. Sice jsme opět vyhráli, ale jen se štestím. Na RZ 1 a 4 jsme v úseku, který jednoznačně neodpovídal řádům FIA pro historiky, zničili ráfek a při druhém průjezdu ohnuli zadní nápravu. Následná jízda pak už byla jen utrpením a ne závoděním. Před soutěží jsem podal na tento úsek protest a nikdo (!) se tím nezabýval. Rozbité a šotolinové úseky mám rád, ale ne když jedu s porsche, protože toto auto není na takový povrch přizpůsobené. Upravit by šlo, ale to zase není našimi předpisy povoleno...,“ vysvětlil své rozladění pilot. Tento rok však chce ještě dokončit.
 
 Ve Vyškově se na start postaví opět s carrerou a s tímto vozem se chce důstojně rozloučit titulem mistra republiky. Po posledním závodě sezóny v Sosnové pak bude tento modrý krasavec na prodej.
 
            V nejbližší době ovšem zaujímá nejdůležitější místo v plánování Trumf Rally Teamu nadcházející Barum rally Zlín. Na soutěži mistrovství Evropy pojedou dva vozy v týmových barvách. Překvapením bude jejich značka – Suzuki Ignis Super 1600.
 
Týmová jednička Pavel Valoušek se už na konfrontaci s evropskou špičkou velmi těší. „Konečně se budeme moci porovnat s nějakou konkurencí, dosud jsem startoval se „Zuzankou“ jenom v českém a slovenském šampionátu, kde žádné jiné vozy naší kategorie nejely. Na barumku se moc těším, je tu vždy skvělá atmosféra a pěkné tratě,“ konstatuje Pavel.
 
Do druhé suzuky se posadí Roman Odložilík, pro kterého to bude zcela nová zkušenost. „Teď jsem startoval dvakrát s Porsche, takže bude chvíli trvat než si zase zvyknu na úplně jiný styl jízdy. Žádné velké cíle si nekladu, hlavně si chceme hezky zazávodit. Musím přiznat,ze se na barumku opravdu těším,“ přiznal se také Roman. Kromě dvou ignisů bude na trati i úzká octávia, kterou bude mít pronajatu posádka Zdeněk Vrbecký – Libor Ocelík. Zapojení celého týmu tedy bude maximální, odpovídající prestižnosti Barum rally Zlín, která je opravdovým vrcholem letošní sezóny.
                         
        tisková informace
-Vicky- Media Productions  
         foto: P. Sagner
 
 

 
© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose