www.car.cz
 

Barumka 2010. Rekord vozidel S 2000 letos padne !!
     26.8.2010 00:07 - tisková zpráva


V sekretariátu soutěže se prezentovalo 113 posádek z 25 států!

Rušné chvíle zažil sekretariát 40. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2010 během úterního dne. Úderem pravého poledne byl zahájen výdej itineráře a prezentace jednotlivých posádek. Do středečního dopoledne si vyzvedlo potřebné materiály celkem 113 soutěžících z 25 států.
Z čela startovního pole nechybí žádná posádka, do Zlína dorazili největší favorité jako jsou Kopecký, Loix, Meeke, Hänninen a Bouffier, ve startovním poli se představí celkem 27 vozů kategorie Super 2000, což je neoficiální světový rekord. Definitivní podobu startovní listiny dá až technická přejímka vozidel.

„Jako první se prezentoval Marco Cavigioli z Itálie. Jezdí k nám na barumku již řadu let, ale nikdy se nehlásil v sekretariátu tak brzy. Všechny potřebné materiály měl pečlivě prostudované, zkrátka byl výborně připraven. Marco má nový účes a zřejmě zvolil i nový přístup k rally,“ uvedla s úsměvem Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum Czech Rally Zlín. Sympatický Marco nepřišel s prázdnou, neboť všechna děvčata obdržela v sekretariátu zlínské rally od italského jezdce dárek v podobě korálků. Výdej itinerářů, prezentace k seznamovacím jízdám a volitelná administrativní přejímka proběhly hladce.

“Jezdci přicházeli postupně a žádný velký nával se nekonal. Všechno proběhlo velmi hladce,“ řekla Regnerová. Nutno dodat, že pochvala patří i usměvavým a fundovaným děvčatům, která přítomným posádkám poradila s řešením nejednoho problému. Během úterý se prezentovalo 104 posádek, zbylých devět soutěžících dorazilo na sekretariát soutěže během středečního rána. Ve startovním poli se objeví celkem 27 vozů kategorie Super 2000, což je neoficiální světový rekord. Doposud odstartovalo na loňské Rally Sanremo v Itálii a letošní Geko Ypres Rally v Belgii čtyřiadvacet těchto speciálů.

Soutěžící zahájili během středečního dopoledne seznamovací jízdy na jednotlivých úsecích rychlostních zkoušek, na programu byly erzety nedělní etapy. Seznamovací jízdy jsou na programu i ve čtvrtek od 8 do 20 hodin, navíc ve čtvrteční noci čeká na soutěžící ještě seznámení se s diváckou Super rychlostní zkouškou v ulicích Zlína. Z předních jezdců nedorazili do Zlína Poláci Grzegorz Grzyb (Škoda Fabia S2000) a Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza STi), z českých jezdců se omluvili mimo jiné Jan Votava a Milan Pantálek (oba Mitsubishi Lancer EVO IX). Ke změně vozu došlo u startovního čísla 98, Chorvat Goran Sertič pojede na Subaru Impreza. Druhá dámská posádka ve startovním poli hlásí změnu spolujezdkyně, vedle Jekateriny Stratievové z Bulharska se posadí krajanka Konstanta Tomovová.Posádky, které se neprezentovaly v sekretariátu 40. Barum Czech Rally Zlín:
Grzegorz Grzyb, Przemyslav Zawada (PL, Škoda Fabia S2000, Rufa Sport)
Kajetan Kajetanowicz, Jaroslaw Baran (Subaru Impreza Sti, Subaru Poland Rally Team)
Jan Votava, František Synáč (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX, AH Auto Rally Team)
Milan Pantálek (Mitsubishi Lancer EVO IX, Gemini Rally Team)
Loic Mattei, Francis Mazotti (F, Renault Clio R3, Loic Mattei)
Martin Kangur (EST, Honda Civic Type R R3, Martin Kangur)
Gábor Kozma, Viktória Tóth (H, Mitsubishi Lancer EVO IX, Gábor Kozma)
David Nešpor, Milan Liška jr. (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX, Klub Fox Racing Team v AČR)
Tomáš Pletka, František Rajnoha (CZ, Citroën C2 R2 Max, Tomáš Pletka)
Miloš Vágner, Radek Koťátko (CZ, Citroën C2 R2 Max, Miloš Vágner)
Libor Votava, Marcel Kraml (CZ, Mitsubishi Lancer EVO VIII, AH Auto Rally Team)
Roman Pešek (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX, Jaroslav Orsák)
Tomáš Ondrej, Marek Podobník (SK, Mitsubishi Lancer EVO IX, Tomáš Ondrej)
Mateusz Banas, Zbigniew Gruszka (PL, Renault Clio Sport, Mateusz Banas)
Jan Jakubec, Radim Orava (CZ, Honda Civic VTi, AMK Rallye Český Krumlov)
Dmitri Yakimakho, Olga Zaharova (BY, Citroën C2 R2, Dmitri Yakimakho)
Pavel Krbec, Renáta Soukupová (CZ, Honda Civic Type-R, Pavel Krbec)Ve Zlíně 25. srpna 2010 Roman ORDELT
tiskový mluvčí
BARUM CZECH RALLY ZLÍN

 

PR

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Historici na Nordschleife od Pavla a Tondy Malých

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose