www.car.cz
 

Limitovaná edice u příležitosti 110. jubilea motoristického sportu Škody
     23.1.2011 08:55 - tisková zpráva


SLAVNOSTNÍ PREMIÉRA MODELU FABIA MONTE CARLO
 Škoda Fabia Monte Carlo představena během Rally Monte Carlo
 Limitovaná edice u příležitosti 110. jubilea motoristického sportu značky Škoda
 Sportovní design vozu nabitý emocemi


Monte Carlo, 22. ledna 2011 – Škoda uvádí na trh nový akční model. Nabídku modelové řady Fabia rozšiřuje Škoda Fabia Monte Carlo. Vůz dnes v rámci jubilejního 100. ročníku Rally Monte Carlo představil Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti Škoda Auto. Sportovně laděný hatchback spojuje emoce motoristického sportu s praktičností, tolik typickou pro vozy značky Škoda.

Česká automobilka se v motoristickém sportu angažuje už 110 let. Škoda Fabia Monte Carlo připomíná sportovní úspěchy, kterých společnost Škoda Auto v posledních letech dosáhla. Speciální edice, vytvořená u příležitosti 110. jubilea motoristického sportu značky Škoda nezapře sportovní geny, zděděné po soutěžním speciálu Škoda Fabia Super 2000. U příležitosti představení vozu prohlásil Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti Škoda Auto: „Mimořádně emocionální design, sportovní odladění a precizní zpracování modelu Fabia Monte Carlo podtrhují snahu značky Škoda přenášet zkušenosti ze závodní dráhy i na sériové modely. Fabia Monte Carlo představuje emocionální vrchol naší kompaktní modelové řady Fabia.“

Výbava modelu Fabia Monte Carlo vychází ze stupně výbavy Ambiente. Již v základním provedení disponuje vůz sportovním podvozkem. Paleta zážehových a vznětových motorů pokryje – v závislosti na jednotlivých trzích – výkonnostní škálu od 44 kW do 77 kW. Všechny výkonové verze budou nabízeny s manuální pětistupňovou převodovkou. Charakteristické jsou pro vůz černě lakované plastové kryty spodní části karoserie, střecha a kryty zpětných zrcátek v černé barvě, černá maska chladiče a tmavě tónované světlomety. Černě nalakované jsou i 16“ hliníkové disky Comet. Za příplatek budou k dispozici 17“ hliníkové disky v designu Trinity.

Barevná paleta vozu byla sestavena s ohledem na černě lakovanou střechu. Zákazník může volit mezi sedmi odstíny vrchního laku, v nabídce jsou: červená Corrida, stříbrná Brilliant, černá Magic, bílá Candy, šedá Anthrazit, žlutá Gelb a béžová Cappuccino. V interiéru je možno volit mezi černým provedením a kombinací černé se vsazenými červenými plochami v sedačkách a výplních dveří. Obě varianty mají černý strop, sportovní sedačky, malý kožený paket (volant, potažený perforovanou kůží s červeným obšitím, kůží potažené madlo ruční brzdy a manžetu řadicí páky – při červeném interiéru taktéž s červeným obšitím), prahové lišty a kovové kryty pedálů.


Zákazníci v České republice si mohou první exempláře Fabie Monte Carlo objednat u všech autorizovaných prodejců značky Škoda už od 24. ledna 2011.


Rally Monte Carlo měla pro značku Škoda vždy mimořádný význam. Na mezinárodní soutěžní scéně není známějšího závodu. Tradiční rallye se v horách nad Monakem koná už
100 let.
 Soutěžní speciál Škoda Fabia Super 2000 se na monacké rally poprvé představil v roce 2009. Hned při svém debutu dosáhl vynikajících výsledků ve své kategorii: v roce 2009 obsadil čtvrté místo, v roce 2010 pak druhé, třetí a páté místo.
 Škoda 130 RS, jeden z vůbec nejúspěšnějších vozů kategorie 1300 cm3 v historii automobilového sportu, vybojovala pro značku Škoda řadu cenných trofejí, například na Rally Monte Carlo 1977, kde tyto vozy obsadily první a druhé místo ve své kategorii.
 V lednu 1936 se dva vozy ve sportovní verzi roadsteru Škoda Popular na Rally Monte Carlo v kategorii 1500 cm3 umístily na druhém a třetím místě. Tento mimořádný výkon při tak náročném vytrvalostním závodě inspiroval automobilku v Mladé Boleslavi k výrobě 70 mimořádných modelů Popular Sport, které už tehdy zákazníkům umožňovaly neopakovatelné sportovní zážitky (těmto vozů se dodnes říká Populár „Monte Carlo“).

 

Evžen Krauskopf, Podniková komunikace


 
 
Fotogalerie:   Budoucnost české Škodovky ??? Obrázky od neznámého autora

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose