Orwell Supersport Cup 2004 – Sezónu uzavřel Nürnburgring
     1.1.2000 00:01 - Vladimír Rožánek

K poslednímu závodu sezóny 2004 se sešli účastníci Orwell Supersport Cupu na německém okruhu Nürnburgring. O titulu pro Burtona se rozhodlo již na předposledním závodě ve Spa.
Rozhodnuto ovšem nebylo o místě druhém. Na startu v Německu se sešlo 20 vozů, mezi kterými jsme obdivovali také 3, více než osmilitrové stroje. V Supersport Cupu se setkávali letos především němečtí a angličtí závodníci, ale zahlédnout jsme mohli také Švýcary, Italy, nebo Australany.

O druhé místo se bojovalo mezi Němci Kalbem s Marsch 76 S a Schleiferem na Lola T222. Boj probíhal pouze vzdáleně, protože mezi Marschem a Lolou je zhruba 6,6 litrový objemový rozdíl a každý z vozů proto startuje v jiné divizi, kde také sbírají své tolik potřebné body.
Edita Prášková - Baghira Škoda 720 @ foto Vláďa R

Kvalifikaci do závodu nejlépe zvládnul právě Silvio Kalb s dvoulitrovým Marsch 76 S. Schleifer skončil až třetí, přičemž ztrácel necelé tři vteřiny.
První závod nejlépe svědčil druhému muži z kvalifikace G. Catonovi s Lolou T 212, za ním skončil Silvio Kalb a třetí místo patřilo R. Piperovi na Chevronu B19. Schleifer dojel první závod až na desátém místě.

Druhý závod opět znamenal vítězství pro Grega Catona. V celkovém pořadí si dvěma výhrami zajistil sedmé místo. Druhý opět skončil Silvio Kalb s Marsche 76 S, na místě třetím si pro bronzový vavřín dojel hostující jezdec série Němec Rolf Lamberty na stroji Marsch 707/717. Sedmé místo Schleifera mu nakonec stačilo na stříbrný post v celkové klasifikaci Orwell Supersport Cupu.