Kuba Smrž zajel skvělou kvalifikaci - dvanáctý v Le Mans
     15.5.2005 23:54 - tisková zpráva

Totální obrat

Kuba Smrž zajel skvělou kvalifikaci a do zítřejšího závodu odstartuje ze třetí řady startovního roštu

Ještě ráno závodišti v Le Mans sice hrozily těžké mraky deštěm a na závodní trati po pátečním vydatném slejváku zůstala ještě dlouho při ranních volných trénincích trať mokrá, nicméně ty nejdůležitější odpolední tréninky se již konaly za slunečného počasí.

Jakub Smrž: „Ráno jsme jeli nejdříve na mokré trati, pak přišly na řadu řezané slicky. Před koncem volného tréninku jsem byl na 11.místě. Nepotkat v závěru Itala Giansantiho tak bych zřejmě příčku obhájil, takhle jsem skončil až jako osmnáctý. Nijak mi to ani nevadilo, hlavně že motorka fungovala skvěle. Vzhledem k tomu, že jsme toho včera opravdu moc nenajezdili, tak jsem se snažil hned v úvodu měřeného tréninku chytit dobré tempo. Na závěr kvalifikace jsme si nechal vyměnit obě pneumatiky.

V pasáži druhého mezičasu jsem měl problémy s odskakováním přední pneumatiky. Záhada byla odhalena vzápětí. Při výměně jsme použili tentokráte starší magneziový ráfek, ne ten karbonový. Což samozřejmě má nepatrný vliv na nastavení. Pro nás je to důležitá informace. Jinak motorka byla skvěle připravená, drobnou změnu provedeme na třetím rychlostním stupni. No a zítra snad bude sluníčko a gumy vydrží.“

Postavení na start. roštu:
1   Daniel PEDROSA       HONDA        1.37,391
2   Casey STONERA       APRILIA       1.37,880
3   Jorge LORENZO        HONDA        1,37,882
4   Sebastian PORTO     HONDA         1.38,123
5   Andrea DOVIZIOSO   HONDA        1.38,448

12 Jakub SMRŽ               HONDA        1.39,516  ztráta na prvního v pořadí /-2,125 sec/