Finsko 2005: Fábie zůstaly daleko za očekáváním a za slibovanými výsledky
     7.8.2005 22:45 - tisková zpráva

Jyväskylä, 7. srpna 2005
FINSKÁ RALLYE – ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA

Na desáté a jedenácté pozici dojeli s Fabiemi WRC 05 do cíle Finské rallye Janne Tuohino a Armin Schwarz. Pro Janiho Paasonena skončila domácí soutěž na páté rychlostní zkoušce, když po tvrdém dopadu na jednom z bezpočtu skoků nevydrželo náraz zavěšení předního kola jeho vozu. Na stejném horizontu mělo problémy více posádek.

Noční déšť rozmáčel tratě poslední etapy, která se tak jela většinou na blátě. Obě posádky týmu Škoda Motorsport zvolily během závěrečného dne opatrnější tempo, aby si udržely své pozice až do cíle náročného podniku.

Mistrovství světa v rallye se nyní přesouvá do Německa, k první asfaltové soutěži od lednové Rallye Monte Carlo. Tým Škoda Motorsport postaví na start Německé rallye (26.-28. srpna) opět tři Fabie WRC 05, do nichž usednou Armin Schwarz/Klaus Wicha, Alex Bengue/Caroline Escudero a Jan Kopecký/Filip Schovánek.

Janne Tuohino: “Dopoledne bylo na tratích hodně vody a nebyl důvod hloupě riskovat v honbě za Henningem Solbergem. Podmínky mě poněkud překvapily. Fabia WRC 05 byla po celý víkend dobrá a zdá se, že po posledních testech se nám podařilo vylepšit její spolehlivost.“

Armin Schwarz: “Dnes už nebyl důvod příliš zrychlovat. Bylo mi jasné, že nemohu vylepšit svou pozici a soustředil jsem se na bezpečné dojetí až do cíle.“

Joan Sureda (manažer týmu Škoda Motorsport): “Náš výkon ukázal, že poslední testy přinesly další vylepšení Fabie WRC 05. Zejména jsem byl potěšen zvýšením její spolehlivosti. Je škoda, že Janiho potkaly během první etapy problémy, protože s ním mohl být výsledek týmu ještě lepší.

Armin jel přesně podle instrukcí a dovezl auto bezpečně do cíle. Janne začal poněkud opatrněji a mrzí mě, že se mu během včerejška ani dneška nepodařilo výrazně zrychlit.“