Daleká cesta do Tatarstánu se českým autokrosařům vyplatila. PĚT medailí
     29.8.2005 10:55 - Pavel Jelínek

V dalekém Tatarstánu pokračovalo ME v autokrosu 10 závodem.

Dlouhá cesta za body do ME se našim jezdcům vyplatila. Ve dvou pro nás nejzajímavějších kategoriích jsme obsadili 5 míst na stupních vítězů.

V divizi 4l zvítězil Němec Behringer, před Petrem Bartošem, Romanem Keřkou a nejrychlejším z rozjížděk Romanem Kalvodou. O jedno místo za nimi dojeli Štětina, Hošek a Dastych. Celkově vede Behringer, před Bartošem, Hoškem a Keřkou.

V 16ti stovkách získali Češi 4 nejvyšší místa. Zlatý věnec vybojoval Petr Turek před přerovským Láďou Hanákem, Svobodou a Kalenským. Němci Korn a Stubner dojeli za nimi a ztrácejí naději na celkové čelní umístění, kterému s velkým náskokem kralují Turek s Hanákem.

Cestovní vozy podle očekávání ovládli Rusové a získali prvních 6 míst. Petrik dojel 7 a Brožek 10, když 2x ulil start finále a byl vyloučen.

Podrobné výsledky na www: chronorace.cz