Emotivní vítězství Marcuse Gronholma v Japonsku. Již 18 x první
     10.10.2005 14:42 - tisková zpráva

Japonská Rallye (28. 9. – 2. 10. 2005)

Marcus Gronholm vyhrál Japonskou rallye a získal tak osmnácté vítězství v MS ve své kariéře. Do čela soutěže se dostal během předposlední rychlostní zkoušky, když Petter Solberg neodolal jeho tlaku a po nehodě odstoupil.

Marcus se držel v popředí průběžného pořadí od samého startu soutěže a nejrychlejší byl na devíti měřených úsecích. Díky svému vítězství se znovu vrátil na druhé místo šampionátu jezdců za Sebastiena Loeba, který již v Japonsku oslavil titul mistra světa.

Druhý Peugeot 307 WRC Daniela Carlssona dokončil soutěž na osmé pozici a součet bodů obou jezdců upevnil druhou pozici Peugeotu v hodnocení značek.
Marcus Gronholm

Nejdůležitější pro mě je, že tímto vítězstvím jsem uctil památku Michaela Parka - je to vítězství pro něj. Jeli jsme naplno až do samého konce a vždy jsme se drželi na dohled od Pettera. Jestli jsme ho k chybě donutili se nikdy nedozvíme, ale stále jsme byli pouze kousek za ním. Byla to náročná rallye: Někde jsme ztráceli čas kvůli špatné volbě pneumatik a několik problémů nás potkalo i během druhé etapy. Za takovýchto podmínek jsme dosáhli toho nejlepšího výsledku a pro tým je to velmi dobře."

Daniel Carlsson: “Získal jsem jeden bod a to je velmi emotivní. Před startem jsem vůbec netestoval a pouze jsem se pokoušel dát ze sebe to nejlepší. Ve velmi těžkých podmínkách jsem někdy obtížně hledal sebedůvěru, ale učil jsem se s každým dalším kilometrem. Jsem rád, že jsem v cíli a že jsem splnil to, co po mně Peugeot žádal."

Jean-Pierre Nicolas. “Je to ten největší dárek s jakým mohl Marcus přijít k uctění památky Michaela Parka. Marcus se nikdy nevzdával a je to především velký bojovník. Během posledního dopoledne stáhl náskok Pettera o 10 sekund a před závěrečnou sérií rychlostních zkoušek ho dostal pod velký tlak. Petter vyjel z trati a Marcus vyhrál, protože o vítězství nikdy nepřestal bojovat. Bezpochyby zažívá svou nejlepší sezónu, i když se mu již nepodaří získat titul.

V Japonsku jsme dosáhli perfektního výsledku, protože i Daniel Carlsson splnil svůj úkol a navíc získal jeden bod. Neměli jsme žádné technické problémy a ve světle katastrofy, která nás zasáhla před dvěma týdny, je to velké ocenění úsilí celého týmu."

“Pro Peugeot to bylo nejkrásnější vítězství a oceněno bylo i Guyem Frequelinem a jeho týmem Citroen, který nám přišel pogratulovat. Já bych naopak rád pogratuloval Sebastienovi Loebovi a jeho týmu k výjimečné sezoně, jakou zatím prožívají. Podruhé získaný titul Sebastiena je bohatě zasloužený."