SCC: Dvojité vítězství Wagnera s F3000 na Monze
     11.10.2005 08:12 - Vladimír Rožánek

Další, tentokráte již předposlední klání Sports Car Challenge jsme měli možnost sledovat na autodromu Monza.  Na tomto známém italském okruhu se sešlo celkem 19 strojů. Pole doplnily především vozy ze Švýcarska a Belgie. Zajímavé byly stroje Radical Suzuki 1300, v nichž je zabudován motocyklový motor Suzuki. Takový vůz předvedl Belgičan Vandiesche.

Náš Michal Dolák opět nestartoval a porouchaný motor z jeho vozu PRC Ford F1, již zřejmě letos při SCC neuvidíme. Na Monze měl startovat též závodník Andreas Mairzedt, známý především ze Superkart série rychlých motokár, avšak ve startu mu zabránil jeho nedávný požár s cestovním vozem na Salzburgringu.

První závod Sports Car Challenge začal nejlépe pro Wagnera s Reynardem F3000 Cosw.. Jeho největší soupeř z divize 3, tak i celkový Peter Milavec, startoval díky špatnému motoru až z poslední řady. Ovšem rychle se s Lolou F3000 Cosw. prokousal zbytkem pole a dýchal Wagnerovi na záda.

Angličan Sinclair s vlastní konstrukcí Jade 2 Evo III Nissan ztrácel na tuto dvojici 2s. na kolo. Pěkné souboje předváděla trojice Beisel, Payr, Pedrazza. Rakušan Pedrazza však v předposledním kole musel odstoupit z důvodu rozbitého přívodu paliva.

Druhé místo v divizi 1 tak obsadil Payr a třetí dojel Beisel, jemuž se viditelně začíná se staronovým motorem BMW opět dařit. Divizi 2 opět ovládl Tessitore s PRC BMW 2,5 a již před posledním závodem ho nemůže nikdo předstihnout. V této divizi letos poprvé startoval Ed Morris, který osedlal vůz Jade Nissan, se kterým na jaře jezdil krajan Roberts. Angličan Robert s pronajatým vozem Tracsport Lola B2K/40 Nissan opět zažil jeden z černých víkendů. Tento vůz ještě nedokončil letos byť jediný závod. Divizi 4 dominoval Švýcar Frei s formulí Renault.

Do nedělního závodu měli napilno především Švýcar Truffer, který u svého PRC měnil špatný motor Honda za nový, a také Mike Roberts, který chtěl startovat opět s Lolou B2K/40 teamu Tracksport. Belgičan Vandiesche musel svůj Radical Suzuki 1300 odstavit již v prvním kole a také Milavec nezařadil žádný rychlostní stupeň u své Loly F3000. Pedrazza s novým PRC BB05 BMW opět bojoval s Payrem, ten však závod dokončil nakonec až na 7. místě, když ho zradila hnací hřídel. Vyhrál tedy Wagner s F3000 druhý celkově a vítězem D1 se stal Sinclair a za ním dojel Pedrazza.

Divizi druhou opět vyhrál Tessitore, ale hezky zajel také Brit Morris a třetí místo vybojoval Hallau z Německa na voze Sharon GT Honda, který patří svým tigrovaným povrchem k velmi pěkným vozům ve startovním poli.