DUNOVSKÝ – ŠKALOUD dvojnásobnými vítězi ČMPR
     14.11.2005 10:05 - tisková zpráva

V sobotu 12.11. se v okolí Kramolína a Nepomuku  bojovalo na IC WEST RALLY KRAMOLÍN o další body do  Českomoravského poháru v rallye. Soutěžní posádka týmu  RALLYESPORT  Poděbrady , Václav Dunovský – Jan Škaloud  (Ml. Boleslav) obsadila s vozem HONDA CIVIC Vti  ve třídě SA2 do 16OO ccm   3. místo a v absolutním pořadí skončila na 17. místě .

Tato soutěž byla poslední , která se letos započítávala do Českomoravského poháru v rally

a jezdci RS Poděbrady, byli před startem této rally v průběžném pořadí na 1. místě ve své třídě.

Vedení týmu stanovilo posádce v této soutěži za cíl neriskovat a neusilovat  za každou cenu o prvenství v této soutěži, ale taktickou jízdou vůči soupeřům , získat daný počet bodů  ve své objemové třídě, potřebný k celkovému vítězství v letošní sezóně. I přes tento pokyn, posádka zodpovědnou jízdou zakončila sezónu v Kramolíně na stupních vítězů.

Letošním celkovým vítězstvím v ČMPR, tak posádka  Dunovský – Škaloud obhájila prvenství v ČMPR z r. 2OO4 .

Jiné posádce se to v jednotlivých třídách, ani v absolutní klasifikaci nepodařilo.

V Českomoravském poháru v rally v r. 2OO5, získali juniorští jezdci tyto výsledky :

Rally Kralovice – odstoupili v poslední rychlostní zkoušce 3. km před cílem z jistého prvního místa pro poruchu převodovky ; Rally Prachatice – 3. místo ; Rally Lužické Hory  Hrádek       n. Nisou  1. místo; Rally New Balance Rosice u Brna – 3. místo ;  Rally ECCE HOMO Šternberk – 3. místo; Rally Fulnek 6. místo; IC WEST rally Kramolín  3. místo.

Mimo ČMPR  startovali Dunovský – Škaloud  ještě v OMV-WURTH   RALLYSPRINT Vsetín, který byl součástí Mistrovství ČR a zde obsadili 3. místo ve tř. N2 do 16OO ccm.