Obrovská smůla Peška. Pád v posledním kole po sestřelení Italem
     8.4.2006 19:42 - Pavel Jelínek

Pád v posledním kole Velké ceny Kataru po kolizi zaviněné soupeřem  připravil českého motocyklistu Lukáše Peška o další letošní slušné body do mistrovství světa motocyklů

Pešek, pátý v kvalifikaci, vyrazil do závodu z druhé řady, ale propadl se až na desátou příčku. Ve třetím kole dokonce zajel nejrychlejší čas do dostal se až na páté místo. Sváděl boj s trojicí soupeřů, ale nakonec ho srazil k zemi Ital Pasini ve finiši závodu .

Pro druhé letošní prvenství si na okruhu Losail v Dauhá dojel opět suveréní Španěl Alvaro Bautista.

Další český závodník ve stejné kubatuře Brňan Karel Abraham obsadil 24. pozici se zhruba minutovou ztrátou. Mistr světa Lüthi, jezdcí v českém týmu ELIT, dojel tentokrát po zranění  osmý.

Výsledky: Do 125 ccm: 1. Bautista (Šp./Aprilia) 38:56,548 min., 2. Kallio (Fin./KTM) -6,765, 3. Gadea (Šp./Aprilia) -6,775, 4. Pasini (It./Aprilia) -8,327, 5. P. Nieto (Šp./Aprilia) -14,551, 6. Faubel (Šp./Aprilia) -15,266, 7. Rodríguez (Šp./Aprilia) -15,356, 8. Lüthi (Švýc./Honda) -16,236,

...24. Abraham (ČR/Aprilia) -1:17,279, Pešek (ČR/Derbi) - po havárii nedojel.

Nejúspěšnějším našincem tak byl Jakub Smrž, který skončil  desátý ve třídě dvěstěpadesátek !!!

Fotogalerie:   Kenneth Hansen a jeho nová C4 pro ME 2006