Lukáš Pešek v Le Mans udržel první řadu. Jede z třetího místa !!
     20.5.2006 18:51 - Pavel Jelínek

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek dnes v kvalifikaci na Velkou cenu Francie na okruhu v Le Mans vybojoval pěkné třetí místo ve třídě do 125 ccm na startovním roštu pro zítřejší závod o světové body.

Opět tak prokázal, že letos patří do top 5 jezdců ve své třídě a je to jen otázka
sejití se několika pozitivních faktorů, aby v některém z následujících závodů byl opět na bedně, případně přímo na tom vysněném nejvyšším stupínku.

Lukáše Peška, který je v seriálu průběžně šestý, v Le Mans dělilo od prvního pouhých 319 tisícin sekundy !!! Lukáši, odstartuj mnohem lépe, než minule !! A vydrž!

Druhý český jezdec ve stejné třídě Karel Abraham v kvalifikaci obsadil až 31. místo a jeho týmový kolega Jakub Smrž jede ve dvěstěpadesátkách z pěkné druhé řady. Konkrétně  ze šesté příčky ! Více s rozhovory zde: Jakub Smrž v Le Mans ve druhé řadě, Abrahám junior po pádu na chvostu

Výsledky - kvalifikace - Le Mans 2006:

Do 125 ccm: 1. Pasini (It./Aprilia) 1:44,515, 2. Bautista (Šp./Aprilia) 1:44,764, 3. Pešek (ČR/Derbi) 1:44,834, 4. Talmacsi (Maď./Honda) 1:44,974, 5. Zanetti (It./Aprilia) 1:45,344, 6. Kallio (Fin./KTM) 1:45,452,

...31. Abraham (ČR/Aprilia) 1:47,765.

Fotogalerie:   MotoGP 2006: Kuba a Karel v Číně