Josef Semerád vyhrál pačejovskou rallye a upevnil si své průběžné vedení
     18.6.2006 08:20 - Pavel Jelínek

Josef Semerád splnil roli  favorita a vyhrál sobotní rallye Agropa Pačejov, která byla čtvrtým dílem mistrovství České republiky ve sprintrallye. Semerád porazil o pouhých pět sekund druhého Miroslava Jandíka.

Za připomenutí jistě stojí, že  pilot vozu nejnovější specifikace Mitsubishi Lancer EVO IX  Josef Semerád  vyhrál již tři ze čtyř letošních dílů šampionátu jednodenních soutěží a je na dobré cestě k zisku titulu. A to ještě v Tišnově o vítězství  přišel  až v samém závěru  po   technických problémech vozu, jinak by  možná vyhrál i zde.

Josef Semerád s Bohušem Ceplechou vyhráli v okolí Horažďovic na Klatovsku pět z celkem osmi rychlostních zkoušek a to systémem start cíl. Upevnili si průběžné  vdení, zatímco  na druhé místo  se posunul Jiří Volf.

Ten dlouho hájil stříbrnou pozici, ale v závěru velmi těsně podlehl zlínskému Jandíkovi. Oba od sebe dělilo pouze 2,4 sekundy !! Pěkně zajel i další   pilot  lanceru Zdeněk Vlček a Roman Odložilík s Cliem S 16000, kteří skončili za nimi. Šesté místo si pak vybojoval  Vladimír Barvík.

Pátým kláním devítidílného seriálu bude za dvatýdny Kopná v okolí Slušovic, kde se pojede v sobotu 1. července.

ilustrační foto : průběžně stříbrný Volf