Interserie: Conrad a Milavec dojeli v Mostě pro plné body
     11.9.2006 16:51 - Vladimír Rožánek

Při pátém závodním víkendu AvD Interserie zavítala opět tato série na mostecký okruh. Největším favoritem pro tento závod byl Peter Milavec z Rakouska na stroji Lola T92/50 s motorem Cosworth F1.

K závodu tentokráte nepřicestoval Arnold Wagner, který letos střídá formuli F3000 s prototypem Osella BMW. Celkem 12 vozů se postavilo na startovní čáru. Mezi nimi nechyběly dva vozy F3000, dvě F3 a zbytek pole  tvořily volné formule do 2000ccm.

Mezi favority se zařadil hned nováček Conrad a Marek Schramm, oba na formulích Renault.

V prvním závodě opět dominoval Milavec, na tento stroj Lola F3000 s motorem Cosworth F1 nikdo nemá, a tak Milavec sbírá jeden vavřín za druhým. Druhé místo v Mostě patřilo Conradovi na formuli Renault a třetí místo obsadil další tzv. ,, Gastfahrer ,, Christian Zeller z Německa s Dallarou F3 Opel. Až čtvrtý skončil doposud vedoucí muž divize 4 Marek Schramm a hned za ním Marcel Baiele. Henry Büttner tentokráte měl smůlu, když jeho F3000 Reynard vypověděla v posledním kole poslušnost převodovka. Klasifikován byl na celkovém 6. místě s kolovou ztrátou.

Na startu druhého závodu už se Henry Büttner s F3000 neobjevil vůbec. Jeho převodovka odešla definitivně. S obrovským náskokem v Mostě vyhrál i druhou jízdu Peter Milavec, držitel traťového rekordu s novou šikanou. Celkově také vede 3. divizi Interserie. Druhé místo opět patřilo nováčkovi Conradovi na formuli Renault a třetí místo tentokráte obsadil vedoucí muž čtvrté divize Marek Schramm s dalším Renaultem.

Marcel Baierle do cíle nedojel, protože měl defekt hned v prvním kole závodu. Našeho Lubomíra Glogara jsme již od Poznaně neviděli a v divizi 4 mu patří až 8.místo. Prototypy se v Interserii objevují jen sporadicky a atraktivita této série pomalu upadá. Nepovedlo se zatím k pravidelným startům přilákat ani monstra IndyCar a F1, ale ani postarší prototypy skupin C a C3.