Úspěšný víkend závodníků Charouzova BPA na všech frontách
     23.10.2006 11:52 - tisková zpráva

Česká radost propukla o tomto víkendu především v portugalském Estorilu, kde Jan Charouz z týmu Charouz Racing Junior vybojoval premiérové mistrovské tituly v seriálu F3000 International Masters. Dařilo se i posádkám v závěrečném okruhovém závodu na brněnském Automotodromu. Pozadu nezůstal ani Tomáš Enge, který s továrním vozem Aston Martin DBR9 skončil v závěrečném závodě American Le Mans Series na čtvrtém místě. Více se však dařilo druhému vozu týmu Aston Martin Racing, který s Posádkou Stephane Sarrazin, Pedro Lamy zvítězil v tomto závodě.

Janu Charouzovi v sobotu nevyšla kvalifikace a s problémy se potýkal rovněž v sobotním závodě, kdy byl soupeři dvakrát vystrčen mimo trať. Na nedělní závody se však dokázal plně koncentrovat a v prvním závodě obsadil třetí místo. Druhý závod byl pro vytrvalý déšť zrušen. Získaný bodový příděl z prvního nedělního závodu však českému juniorovi stačil k zisku premiérového titulu v sérii F3000 International Masters a zároveň k zisku titulu v hodnocení nováčků. Úspěchu dosáhl rovněž tým Charouz Racing System Junior, který potvrdil suverenitu ziskem titulu v hodnocení týmů.

Doma v české republice skončil závěrečný okruhový závod na brněnském
Automotodromu vítězstvím týmu AMG M3000 Mercedes ve složení Nimč/ Lacko/ Gussenbauer/ Rosina. Posádka stříbrného vozu Mercedes Benz CLK DTM zvítězila v Alfa Romeo Epilogu před posádkou J.Janiš/ Werner/ Quester startující s vozem BMW Z4 Coupe
. Jarek Janiš však se svými kolegy zvítězil v hodnocení třídy do 3500 ccm. Úspěšně si vedl rovněž Erik Janiš,
startující za tým Internet Expres Prima Team s vozem AUDI A4 ST. Posádka
ve složení Šedivý/ Forman/ Janiš/ Páral zvítězila ve třídě do 2000 ccm.

Při posledním závodě série American Le Mans Series v Monterey v Laguna
Seca zvítězila posádka Lamy/ Sarrazin s vozem Aston Martin DBR9, když za svými zády nechala dvojici vozů Corvette C6-R. Úspěšný závod podtrhla čtvrtým místem v cíli posádka druhého Astonu Martin DBR9 ve složení Enge/ Turner.

Výsledek však mohl být pro Tomáše Engeho lepší, nebýt defektu přední pneumatiky v průběhu závodu. V konečné klasifikaci patří týmu Aston Martin Racing druhé místo. Mezi jezdci si nejlépe počínal Stephane

Fotogalerie:   Epilog 2006 objektivem Tondy a Pavla Malého