OMV Waldviertel rallye 2006: Vítězem Maďar Benik, Vojtěch nakonec až sedmý
     28.10.2006 21:25 - Filip Garaj

Favorizovaná maďarská posádka Balász Benik - László Bunkoczi s vozidlom Ford Focus WRC 04 triumfovala na šotolinovej OMV Waldviertel Rally 2006.

Benik získal väčšiu časť svojho náskoku už v úvodnej etape, kedy vyhral všetkých sedem meraných testov. V priebehu druhého dňa si Maďar dovolil mierne zvolniť, no aj tak sa jeho náskok pred druhým Raimundom Baumschlagerom na Mitsubishi vyšplhal na bezmála pol druhej minúty. Rakúšan získal okrem druhej priečky v absolútnom poradí aj prvenstvo v triede produkčných vozidiel. Dvojicu Benik Baumschlager na stupňoch víťazov doplnil tretí Gassner.

Nedarilo sa viacerým českým zástupcom. Štěpán Vojtěch usadol do produkčného Mitsubishi a v priebehu súťaže si neviedol zle, keď po prvej etape figuroval na výbornej štvrtej pozícii absolútne a tretej v skupine N. V závere pretekov na Štěpána začal dorážať domáci Mörtl.

Zo súboja vyšiel lepšie Rakúšan, lebo Vojtěch v záverečnej skúške súťaže poškodil hadicu od medzichladiča a musel spomaliť. Výsledkom bol prepad zo štvrtého až na siedme miesto.

Okrem Vojtěcha sa v elitnej desiatke absolútneho poradia Waldviertel Rally umiestnila aj posádka Semerád / Ceplecha štartujúca na vozidle Mitsubishi Lancer Evo VII. V celkovom poradí obsadili deviatu priečku, v skupine N skončili siedmi.

Od úvodu udávali tempo medzi "dvojkolkami" Martin Prokop s Janom Tománkom na Citroëne C2 S1600. Postupom času sa šplhali aj vo výsledkovej listine absolútneho poradia, no len do prvej skúšky druhého dňa, kedy sa po chybe Prokop ocitol mimo trať a musel odstúpil.

Vedenie medzi vozidlami s jednou poháňanou nápravou tak prebral ďalší pravidelný účastník JWRC, Nemec Burkart, ktorý si ho potom udržal až do cieľa. Druhé miesto vybojovala ďalšia česká dvojica, Peták / Benešová na Renaulte Clio S1600, tretie Bulhari Kanchev / Petrov s Peugeotom 206 S1600.

Okrem Prokopa počas pretekov odstúpil aj Poulík /Mitsubishi Lancer Evo 8/, Honda /Citroën Saxo Kit/, Pletka /Škoda Felicia Kit/, Musil /Ford Escort Cosworth/ a Slováci Cserhalmi /Mitsubishi Lancer Evo 8/ a Riečica /Subaru Impreza WRX/.

Za zmienku určite stojí aj piate miesto absolútne a triumf v hodnotení skupiny D Beppa Harracha, ktorý sa po tratiach preháňal na vozidle Mitsubishi Lancer Evo VI upravenom pre spaľovanie plynu.