Carboniacup na Slovakiaringu dobila Praga R1
     22.5.2015 22:40 - Vladimír Rožánek

cheap rc cars Carboniacup zavítal tentokrát k sousedům na Slovensko. Okruh u Orechovej Potoni v blízkosti Dunajské Stredy očekával hned dvě závodní jízdy všech skupin a komu vydržela technika, odvezl si tedy i dvojnásobné body do celkového hodnocení. Jinak se závody na Slovensku vydařily. Na nepřízeň počasí jsme si také nemohli stěžovat, naopak bylo velmi slunečné počasí. Garantem závodu byl pro tento den IP Racing shop, specializovaný obchod pro veškeré potřeby související s motorsportem. Okruh Slovakiaring prochází přípravou na homologaci pro další série pod FIA, nechme se tedy překvapit, s kým pojedeme příště. Ve skupině A upravených vozů dominoval oběma jízdám Martin Jansa s Porsche 997. V A1 zvítězil Pavol Dlugoš, A2 vyhrál dvakrát Jiří Stránský s Octávií, www.switz-watch.me před Milanem Valáškem na Renaultu Clio, druhou jízdu si vychutnal s novým vozem Petr Valeš, když při premiérových závodech udělal hned bednu na třetím místě. V A3 jednou zvítězil Petr Doležal a ve druhém závodě si to s Janem Semlbauerem na BMW 130i vyměnili. V A4 zajel nejlépe Radek Hort, když dvakrát se svým BMW M3 zvítězil, jedno druhé místo získal i Kris Kristoffers a skupinu A5 vyhrál dvakrát Němec Michael Oliver s Porsche GT3, před Milanem Kodídkem taktéž na Porsche GT3. Skupinu B2 vyhrál podvakráte Petr Urbánek před Vojtěchem Chaurou jr., B3 ovládl dvakrát Zdeněk Čurda s BMW 330i, před Tomášem Benešem na Alfě Romeo a Lubošem Sázavou s BMW. Zbyněk Čurda zvítězil v B4 také dvakrát, jednou porazil Jiřího Vaňka a podruhé Lukáše Valdmana oba na BMW. První závod nejsilnější sériové skupiny B5 vyhrál Stanislav Šedivec s jeho Corvette ZR01, před Antonem Alexejevem s další Corvette Z06 a bronz odvezl Slovák Ján Kolárik s Nissanem GTR. Ve druhé jízdě se pořadí obrátilo, když vyhrál Ján Kolárik před Standou Šedivcem a Antonem Alexejevem. Ve skupině speciálů dostala putovní pohár Praga R1 Cup za nejrychlejší časy v závodu, Aleš Jirásek v první jízdě zvítězil před Liborem Maderou s Radicalem a Tomáš Vojtěch druhý den s Pragou dojel druhý v pořadí hned za vítězem skupiny C2 Rudolfem Radičem taktéř na Radicalu. Skupina C3 patřila po oba dny Caterhamům v pořadí Michal Rejman, Tomáš Kwolek, Michal Vítek. Ve skupině C4 dominoval jednou Martin Křeček a jednou Ondřej Kočka a v C5 na KTM X-BOW pak jednou zvítězil Sergej Paulavets a jednou Jaroslav Novák. Skupina formulových vozů skončila vítězstvím v D1 dvakrát pro Michala Petrů, nováček Vašek Šafář byl po první jízdě druhý v pořadí před Filipem Turkem, druhou závodní jízdu však pro technikou závadu nedojel a ve skupině D2 zvítězila dvakrát Věra Petrů Vostrá, která se po letech vrátila na závodní dráhu, když dvakrát porazila Pavla Langera, skupině D3 dominovaly formule Renault 2,0, když dvakrát zvítězil Němec Matthias Stark, před krajankou Helgou Heinrich a na stupně vítězů se k nim vešla i další krajanka Jeanette Siegert na východoněmecké konstrukci MT77. Nedařilo se tentokrát vůbec Filipu Zelenskému s jinak velmi rychlou Dallarou F3 odjel jedno kolo ve vedení a poté motor odmítl pokračovat. Další dějství Carboniacupu míří 6.7. na Lausitzring v Německu. Kam bychom rádi pozvali všechny, kteří si chtějí zpestřit sváteční den a odvést si další body a ocenění. Výsledky všech tříd a podskupin naleznete na našich stránkách www.carboniacup.cz Vláďa Rožánek a Carboniacup 2015

Fotogalerie:   Z historie SCC u nás © V.Rožánek