www.car.cz
 

Blanská kotlina u Kaplice přivítá druhý závod MMČR v motokrossu
     8.5.2009 12:32 - tisková zpráva


Dějištěm druhého podniku letošního mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu, jehož oficiální název zní PROFI AUTO IVECO CUP 2009, se stane v neděli 17. května známý motokrosový areál Blanská kotlina v bezprostředním sousedství jihočeské Kaplice.

Velký jezdecký zájem
Hned úvodní díl PROFI AUTO IVECO CUPU 2009 v Pacově zaznamenal obrovský zájem jezdců. Například třída MX2 zaregistrovala rekordních 80 jezdců, kteří museli projít kvalifikačním sítem. Stejná předehra však v Pacově čekala i jezdce tříd MX3-Open a Veterán, jejichž apetit po zimní přestávce byl rovněž mimořádný. Podobné počty startujících čekají i kapličtí pořadatelé, kteří předpokládají vedle tuzemské motokrosové elity i start jezdců ze Slovenska, Rakouska, Německa, Maďarska a Polska.

Tři třídy zůstávají
Také letošní propozice šampionátu zachovávají třídy MX2, MX3-Open a Veterán. Dřívější třída Open pozvolna u nás přechází v duchu mezinárodních trendů na název MX3. Každá třída absolvuje po dvou separátně bodovaných jízdách. Jezdce tříd MX2 a MX3-Open čeká 2 x 30 minut + 2 kola, zatímco aktéři třídy Veterán budou bojovat ve dvou jízdách redukovaných na 15 minut + 2 kola.

Lonští mistři zatím poloviční
Obhájci loňských titulů mezinárodních mistrů České republiky v Pacově poznali, že procházka růžovým sadem je v letošní sezóně rozhodně nečeká. Slovák Martin Kohút doplatil v úvodní jízdě třídy MX2 na postartovní kolizi, razantní stíhačkou však v cíli zachránil druhou příčku za vítězným Františkem Smolou. Ve druhé jízdě se Kohút už nenechal překvapit a vítěznou pozici před dotírajícím Smolou uhájil. Pocuchanému renomé se nevyhnul v Pacově ani Jihočech David Čadek, když absolvoval pouze první jízdu, v níž obsadil sedmé místo. V Kaplici tak bude mít Čadek šanci na vycídění své jinak velmi dobré jezdecké pověsti. Zajímavě může v Blanské kotlině zamíchat kartami šestnáctiletý talentovaný Rakušan Pascal Rauschenecker v dresu jihočeského Motosportu Chýnov v AČR.
Pořadí třídy MX2 před závodem v Kaplici
1.František SMOLA (ČR, Suzuki) 47, 2.Martin KOHÚT (Slovensko, KTM) 45, 3.Josef KULHAVÝ (ČR, KTM) 42, 4.Petr MICHALEC (ČR, Honda) 34, 5.Michal VOTROUBEK (ČR, Yamaha) 32, 6.Tomáš PAUL (ČR, Yamaha) 27.

Úřadující mistr republiky a úspěšný reprezentant v seriálu mistrovství světa třídy MX3 Martin Žerava sice první jízdu emikstrojek v Pacově vyhrál, ve druhém závodě si však na něho ostatní favorité zostra vyšlápli. Nejprve se před vedoucího Žeravu prodral Petr Masařík a poté i předloňský šampion Jiří Čepelák A když po tvrdém ataku Jana Zaremby šel Žerava k zemi, musel se pak v cíli spokojit pouze s šestou příčkou. Jízdu vyhrál Čepelák, mezi bodujícími v obou jízdách nechyběl ani jihočeský rutinér Zdeněk Blábolil.


Pořadí třídy MX3-Open před závodem v Kaplici
1.Jiří ČEPELÁK (ČR, Yamaha) 47, 2.Martin ŽERAVA (ČR, Honda) 40, 3.Jan ZAREMBA (ČR, KTM) 40, 4.Petr MASAŘÍK (ČR, Honda) 36, 5.Michal KADLEČEK (ČR, TM) 34, 6.Petr BARTOŠ (ČR, Honda) 34.

Třída Veterán letos ohromila motokrosové fanoušky i ostatní jezdce závodnickým návratem třináctinásobného mistra republiky Miroslava Kučírka. Legenda českého motokrosu pověsila před více než rokem závodní motokrosovou přilbu na hřebík, volání terénních bitev však bylo lákavější než bačkory jezdeckého důchodu. Že 42-letý Kučírek ze svého umění nic neztratil, dokumentoval v Pacově přesvědčivým vítězným doublem. Svými časy, kterým nestačil ani loňský mistr republiky Roman Heinrich, by dokonce Kučírek pronikl do nižších příček nejlepší desítky třídy MX3-Open! V Kaplici by se měli poprvé letos v barvách Motosportu Chýnov v AČR objevit i bratři František a Jiří Hrobští.


Pořadí třídy Veterán před závodem v Kaplici
1.Miroslav KUČÍREK (ČR, Honda) 50, 2.Roman HEINRICH (ČR, TM) 42, 3.Petr DOKOUPIL (ČR, Yamaha) 40, 4.Marcel MALOVANÝ (ČR, KTM) 35, 5.Bronislav KRČ (ČR, 30, 6.Jaroslav POTŮČEK (ČR, KTM) 29.

 

PR

Forsage


 
 
Fotogalerie:   RALLY LUŽICKÉ HORY 2009 - foto Luboš Novosád

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose