www.car.cz
 

Blíží se motokrosová Kaplice. Ale taky MS v Lokti.
     6.8.2010 18:47 - tisková zpráva


PROFI AUTO IVECO CUP 2010, mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu tříd MX2, MX3-OPEN a VETERÁN, se nezadržitelně blíží ke svému závěru. Předposlední díl šestidílného seriálu zavede motokrosařskou elitu letos poprvé a zároveň i naposledy do jižních Čech, konkrétně do Kaplice, města dlouhodobě motokrosu zaslíbenému.


Aby promotér šampionátu vyšel vstříc skutečně všem příznivcům motoristického sportu, posunul jihočeský podnik do poněkud netradičního sobotního termínu – 14. srpna 2010. Ve stejném víkendu se totiž pojede na brněnském Masarykově okruhu závod mistrovství světa silničních motocyklů,
z hlediska fanoušků nepochybně nesmírně přitažlivá záležitost. A protože stěžejním programovým bodem Cardion AB Grand Prix České republiky zůstává neděle 15. srpna, přesun kaplického motokrosu na sobotu umožní motoristickým fanouškům sledovat obě události (ať už přímo nebo prostřednictvím TV přenosu) bez rušivé termínové kolize.
Už nyní lze reálně předpokládat, že do známého motokrosového areálu Blanská kotlina v těsném sousedství Kaplice se v sobotu 14. srpna sjedou vedle tuzemské motokrosové elity také jezdci ze Slovenska, Rakouska, Německa, Francie, Itálie, Maďarska a Polska. Tento výčet už předem signalizuje kvalitní a s ohledem na závěrečnou fázi šampionátu i napínavou podívanou.
Po nedávném závodě ve Vranově u Brna figurují v čele průběžné klasifikace jezdci zvučných jmen – Florent Richier z Francie (třída MX2), Jiří Čepelák (MX3–OPEN) a Miroslav Kučírek (VETERÁN). K diváckým magnetům bude v Kaplici patřit velmi rychlý Jihočech a stabilní účastník mistrovství světa MX2 Martin Michek, který se po spolknutí počáteční dávky smůly rozjel v dalším průběhu šampionátu k velkým výkonům a ve třídě MX3–OPEN nadále patří k horkým kandidátům na konečné medailové umístění.
Časový harmonogram podniku napovídá, že sobotní dění na motokrosové trati v Blanské kotlině otevřou pod pořadatelskou taktovkou AMK Kaplice v AČR v 8.00 hod. tréninky a kvalifikace, slavnostní zahájení přijde na řadu ve 13.00 hod. a první z celkově šesti závodů odstartuje ve 13.30 hodin.
AK
Průběžné pořadí MEZ MČR-MX2
1. RICHIER Florent 193 bodů
3. KULHAVÝ Josef 138 bodů
2. SUKUP Marek 137 bodůPrůběžné pořadí MEZ MČR-MX3-OPEN
1. ČEPELÁK Jiří 175 bodů
2. ZAREMBA Jan 139 bodů
3. MICHEK Martin 120 bodů

Průběžné pořadí MEZ MČR-VETERÁN
1. KUČÍREK Miroslav 200 bodů
2. ŠPAČEK Zdeněk 136 bodů
3. KRČ Bronislav 112 bodů

Průběžné pořadí Poháru VETERÁNŮ nad 50 let
1. ŠPAČEK Zdeněk 190 bodů
2. ŠTAUD Miroslav 160 bodů
3. POUR Erich 146 bodů

PS: MS v Lokti již o víkendu.

 

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Trucktrial v Milovicích 2010 objektivem Martina Blaháka

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose