www.car.cz
 

Přerovská rokle hostí v neděli finále družstev
     15.10.2010 12:35 - tisková zpráva


Po závěru šampionátu jednotlivců koncem září v Holicích vrcholí mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu - PROFI AUTO IVECO CUP 2010 - soubojem DRUŽSTEV. Dějištěm specifického jednorázového závodu se stane tuto neděli 17. října 2010 v Přerově známé krosové závodiště Přerovská rokle.

Po relativně nedávném závodě autokrosového mistrovství Evropy tak mají Přerované i ostatní vyznavači benzinového adrenalinu možnost být přímými svědky další letošní přitažlivé motoristické podívané. Se zájmem očekávanou nedělní motokrosovou tečku připravili spolu se svými partnery členové agilního Autoklubu Přerov – město v AČR, promotérem projektu PROFI AUTO IVECO CUP 2010 je brněnská AGENTURA FORSAGE.

Více než osmdesátiletá historie
Počátky činnosti Autoklubu Přerov – město v AČR sahají až do roku 1926, kdy na silnici z Přerova do Čekyně připravil tehdejší Motoklub Přerov závody motocyklů do vrchu. Na zajímavý počin navázala pak po druhé světové válce tzv. Jízda zdatnosti terénem s parametry připomínajícími dnešní motocyklové soutěže. Pořadatelskou a sportovní stabilitu zajistily motoristické Hané motokrosové závody v náročném terénu Přerovské rokle. Její renomé přesáhlo hranice republiky poprvé v sezóně 1961 s tuzemskou premiérou podniku mistrovství světa třídy 500 ccm.

Připomeňme, že vítězem závodu se stal vynikající švédský jezdec Bill Nilsson na stroji Husqvarna. Na opačném historickém pólu Přerovské rokle stojí Fin Heikki Mikkola, který tam vyhrál Velkou cenu Československa třídy 500 ccm v roce 1974. Vlivem různých okolností se motokrosové mistrovství světa do Přerova od té doby už nikdy nevrátilo. Přerov se zapsal do historie našeho motoristického sportu také v roce 1969, kdy v Údolí mamutů, ležícím poblíž Přerovské rokle, hostil vůbec první autokrosový závod u nás. Zatímco autokros hlavně díky podnikům evropského šampionátu na nové trati v přebudované Přerovské rokli postupně v Přerově zdomácněl, motokrosová kvalita sem opět pronikla až loni příchodem mezinárodního mistrovství České republiky.

Systém závodu družstev
V jednorázovém závodě o titul mezinárodního mistra České republiky motokrosových družstev nastupují tříčlenné týmy. Ty nasazují po jednom jezdci na strojích tříd MX1, MX2 a MX3-OPEN. V každé z celkově tří jízd startuje kombinace tříd systémem každá proti každé.
V první jízdě uvidí diváci stroje tříd MX2 a MX3-OPEN, ve druhé se objeví na trati třídy MX2 a MX1 a startovní čára závěrečné třetí jízdy soustředí motocykly nejprestižnějších tříd MX1 a MX3-OPEN. V praxi to znamená, že v každé jízdě bojují za jednotlivá družstva vždy dva jezdci. Pořadí v cíli přiděluje jezdcům body bez rozdílu kubatury podle klíče 1. místo – 1 bod, 2. místo – 2 body, 3. místo – 3 body atd. Do konečného výsledku šampionátu se družstvu z celkově šesti dosažených výsledků započítává pět nejlepších umístění. Mistrem republiky se stane družstvo s nejnižším součtem započitatelných bodů

 
Bitva družstev o 80 000 korun
Přestože všeobecně známé ekonomické těžkosti se nevyhnuly obloukem ani motokrosu, budou také letos finanční odměny družstev za umístění dostatečně motivující. Vítězné družstvo obdrží v Přerově 30.000,- Kč, druhé družstvo 20.000,- Kč, třetí družstvo si odveze prémii 16.000,- Kč, čtvrté družstvo 8.000,- Kč a na pátý tým v celkovém pořadí čeká částka 6.000,- korun. Zkrátka nepřijdou v Přerově ani motokrosařky, které si ve dvou jízdách rámcového Meteor Cupu rozdělí na prvních deseti místech celkem 10.800,- Kč.

Mnoho favoritů, nejistý výsledek
Na stole promotéra PROFI AUTO IVECO CUPU 2010 přistály přihlášky zatím čtrnácti tříčlenných družstev, další čtyři týmy avizují svůj start bez uvedení konkrétní jezdecké nominace. Předběžně se tak dá v každé jízdě předpokládat start zhruba třicítky jezdců. Z dosud ohlášených sestav vyvolávají největší respekt Osička MX Team s úřadujícím mezinárodním mistrem České republiky třídy MX3-OPEN Jiřím Čepelákem, talentovaným Milanem Špičákem a Rakušanem Philippem Ringhoferem, dále družstvo M.C.F. Cz TM Racing, jehož barvy budou v sedlech italských strojů TM hájit zkušený Michal Kadleček a stabilní jezdci motokrosového mistrovství světa tříd MX1 a MX2 Martin Michek a Petr Smítka. Hodně síly vyzařuje také ryze z Rakušanů složených družstev Motorsportu Chýnov v AČR (Pascal Rauchenecker – třetí v letošním mistrovství světa juniorů, Peter Reitbauer, Manuel Obermair) a J.H. RACING TEAMU-EUROTRANSPORT (Michael Staufer, Mattias Walkner, Oswald Reisinger).

Na přední příčky právem pomýšlí také šéfové Motoman Teamu (Martin Žerava – čtvrtý v letošním mistrovství světa třídy MX3, František Smola, Marek Sukup) a Orion Litomyšl – RS Petrol Teamu, nasazujícího vicemistra Evropy třídy OPEN Petra Bartoše, Petra Masaříka a Jaromíra Romančíka. A koho vysílá severomoravské trojnásobně vítězné družstvo LR COSMETIC–ADOS KTM team? V dresu jeho „jedničky“ nastoupí skvělý Maďar Kornél Németh, který před svým červnovým přesunem do kanadského šampionátu suverénně dominoval mezinárodnímu mistrovství České republiky třídy M3-OPEN. Némethovými partnery budou v Přerově Josef Kulhavý a Jan Zaremba, letošní vicemistři republiky tříd MX2 a MX3-OPEN. Dalo by se říci, že právě Németh bude svému týmu přihrávat nejnižší (vítězné) bodové hodnoty a Kulhavý se Zarembou přinejmenším nic nepokazí.

Platí tedy družstvo LR COSMETIC-ADOS KTM team za největšího favorita? Jenže závody motokrosových družstev jsou svojí nevyzpytatelností často přirovnávány k tenisovému Davis Cupu. Týmová atmosféra už nejednou proměnila papírové předpoklady v bezcenné cáry papíru. Navíc připomeňme, že v posledních sedmi sezónách se ani jednou nepodařilo vyhrát český šampionát družstvu složenému výhradně ze zahraničních jezdců. A to se přitom u nás objevovali borci, kteří to dotáhli až k nejvyšším patrům světového motokrosu!

Amazonky se vrací do Přerova
Loni se o rámcový závod při mezinárodním mistrovství České republiky družstev v Lokti postaraly ženy, a také v nedělním Přerově budou motokrosařky v akci. Amazonky uzavřou v Přerovské rokli účet desetidílného seriálu Meteor Cup 2010, který odstartoval v dubnu v Břeclavi. Vedoucí pozici v průběžném pořadí pevně drží Jana Antošová, o stříbrné a bronzové příčce by se mělo rozhodnout mezi Marikou Mlýnkovou, Janou Bártovou, Terezou Hromkovou a Barborou Laňkovou.
Jasnou favoritkou letošního Meteor Cupu byla zmíněná Jana Bártová, mezi českými motokrosařkami jasná jednička. Studentka brněnského VUT však dva podniky vynechala kvůli závodům ženského mistrovství světa a německého šampionátu a čtyři nuly na bodovém kontě jí budou v závěrečné bilanci citelně chybět. Motokrosařky se v Přerovské rokli představí v krátkém časovém rozmezí už podruhé. V záříjovém dílu Meteor Cupu 2010 tam obě jízdy vyhrála nepolapitelná Bártová.

Bodový stav Meteor Cupu 2010 před závodem v Přerově
1. ANTOŠOVÁ Jana (Nížkovice, Honda) 898, 2. MLÝNKOVÁ Marika (Vlčnov, Husqvarna) 772, 3. BÁRTOVÁ Jana (Ždánice, Kawasaki) 770, 4. HROMKOVÁ Tereza (Brno, KTM) 720, 5. LAŇKOVÁ Barbora (Velké Meziříčí, Kawasaki) 704, 6. ŘEŘICHOVÁ Kristýna (Znosim, KTM) 697, 7. ČERMÁKOVÁ Eva (Hladov, Kawasaki) 627, 8. VÍTKOVÁ Kristýna (Václavice, KTM) 605, 9. FÜRBACHEROVÁ Kristýna (Jílové u Prahy, Yamaha) 570, 10. KELLEROVÁ Viktorie (Hradiškov, Honda) 529.
Zatím bodovalo 21 jezdkyň.
Konečný stav mezinárodního mistrovství České republiky 2010 v motokrosu jednotlivců
Třída MX2
1. RICHIER Florent (Francie/OSIČKA MX TEAM, Kawasaki) 286, 2. KULHAVÝ Josef (LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 191, 3. SMOLA František (MOTOMAN TEAM, RM) 181, 4. SZVOBODA Bence (Maďarsko, LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 168, 5. SUKUP Marek (MX - ONLINE CZ, Suzuki) 167, 6. ŠIMKO Tomáš (Slovensko, LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 160, 7. RINGHOFER Philipp (Rakousko/OSIČKA MX TEAM, Kawasaki) 150, 8. ŠPIČÁK Milan (BRUMLA Racing Team, Kawasaki) 143, 9. KOSMÁK David (TEAM MAX 2, Yamaha) 128, 10. WESCHTA Rudolf (HULHO, s.r.o., TEAM, KTM) 112.
Celkem bodovalo 54 jezdců z České republiky, Slovenska, Francie, Rakouska, Itálie, Maďarska, Estonska, Německa a Polska.
Třída MX3-OPEN
1. ČEPELÁK Jiří (OSIČKA MX TEAM, Yamaha) 236, 2. ZAREMBA Jan (LR COSMETIC-ADOS KTM team, KTM) 198, 3. MICHEK Martin (M.C.F. cz TM RACING, TM 191, 4. ŽERAVA Martin (UFO Racing Team, Honda) 172, 5. BARTOŠ Petr (ORION LITOMYŠL - RS PETROL, KTM) 158, 6. OBERMAIR Manuel (Rakousko, MOTOSPORT CHÝNOV v AČR, KTM), 7. VOTROUBEK Michal (MŇUK – MOTORSPORT TEAM VYSOKÉ MÝTO, Yamaha) 133, 8. NÉMETH Kornél (Maďarsko, LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 132, 9. MASAŘÍK Petr (HIPOZ, Honda) 131, 10. KADLEČEK Michal (M.C.F. cz TM RACING, TM 106),
Celkem bodovalo 48 jezdců z České republiky, Rakouska, Francie, Maďarska a Polska.
Třída Veterán
1. KUČÍREK Miroslav (TEAM MAX 2, Honda) 300, 2. KRČ Bronislav (SVĚTNICKÝ MOTORSPORT, Honda) 178, 3. MRÁZEK Jan (ORION LITOMYŠL – RS PETROL, Suzuki) 176, 4. ŠPAČEK Zdeněk (BONMOTO CZ RACING TEAM, Honda) 171, 5. HRDINKA Tomáš (ACCR, Honda) 163, 6. MAJER Roman (ACCR, Suzuki) 146, 7. HEŘMAN Milan (Moto Team Excel, Honda) 141, 8. SKALKA Roman (SIDE MOTOKROS KLUB KLÁŠTEREC, Honda) 131, 9. NESEJT Josef (SMS Pardubice, Kawasaki) 130, 10. ŠTAUD Miroslav (TEAM MAX 2, Yamaha) 123.
Jezdci nad 50 let: 1. Špaček Zdeněk 254, 2. Štaud Miroslav 254, 3. Pour Erich 216
4. Klanica Bohumil 202, 5. Růžička Bohdan 164, 6. Potůček Jaroslav 141, 7. Chromý Jan 141
8. Gherli Fabrizio (Itálie) 111, 9. Velký Zdeněk 93, 10. Sedláček Vratislav 70.
Celkem bodovalo 46 jezdců z České republiky, Itálie, Slovinska a Maďarska.
Mezinárodní mistrovství České republiky motokrosových družstev v letech 2003 – 2009
(v tomto období byla a nadále je promotérem šampionátu brněnská AGENTURA FORSAGE)
Rok 2003 (Petrovice u Karviné)
1. YOKO CZ Racing team (Zaremba, Bartoš, Kadleček) 15
2. ORION team Litomyšl I (Rattray /JAR, Masařík, E.Machtlinger /A) 16
3. BONVER KTM CZ Motosport Team (Kulhavý, Hrabica, Žerava) 19
Rok 2004 (Jinín u Strakonic)
1. BONVER KTM CZ MOTOSPORT (Zaremba, Čepelák, Žerava) 18
2. DELTA motocross team I (Chiodi /I, Cappelini /I, Bartolini /I) 21
3. ORION TEAM LITOMYŠL I (Bučenec /SK, Masařík, Kragejl /SLO) 21
Rok 2005 (Kaplice)
1. ORION LITOMYŠL – GOLD FREN team (Bartoš, K.Machtlinger /A, Caps /B) 16
2. LR COMETIC ADOS racing team (Kohút /SK, Hrabica, Kulhavý) 25
3. EMOS KAWASAKI racing team (Brabec, Švástal, Bučenec /SK) 31
Rok 2006 (Jinín u Strakonic)
1. LR COSMETIC – UFO RACING TEAM (Kulhavý, Žerava, Čadek) 21
2. ITT TRANS (Kohút /SK, Crockard /IRL, Nobles /GB) 21
3. EMOS KAWASAKI RACING TEAM (Neugebauer, Čepelák, Masařík) 33
Rok 2007 (Kramolín u Nepomuku)
1. LR COSMETIC - ADOS racing team (Bučenec /SK, Michek, Zaremba) 21
2. UFO Racing team (Smítka, Kučírek, Žerava) 35
3. MOTOSPORT Chýnov v AČR II (Staufer /A, Schögler /A, Reitbauer /A) 41
Rok 2008 (Kaplice)
1. LR COSMETIC – ADOS team I (Kohút /SK, Michek, Bučenec /SK) 23
2. ORION LITOMYŠL HARNES (Bittner, Kadleček, Bartoš) 31
3. UFO Racing team (Michalec, Žerava, Masařík) 35
Rok 2009 (Loket)
1. OSIČKA MX TEAM I (Richier /F, Neugebauer, Čepelák) 20
2. LR COMETIC – ADOS KTM Team (Kohút /SK, Zaremba, Bučenec (SK) 25
3. OSIČKA MX TEAM II (Špaček, Siegl /D, Rennet /F) 29
4. M.C.F. cz TM RACING (Michek, Leok /EST, Kadleček) 30
5. TEAM HULHO I (Smítka, Brockel /D, Mock /D) 44
6. MX – SHOP RACING TEAM (Sukup, Smola, Kejmar) 56
Rok 2010 (Přerov)


???????????????????????????????????????????????????????
Z časového harmonogramu závodu v Přerově
Sobota 16.10.2010
17.00 – 21.00 h. Administrativní a technická přejímka
Neděle 17.10.2010
06.30 – 07.30 h. Administrativní a technická přejímka
08.00 – 11.05 h. Volný trénink
09.00 – 18.30 h. Provoz tiskového a akreditačního střediska
11.30 – 11.50 h. Kvalifikační trénink MX ženy
12.00 – 12.20 h. Kvalifikační závod družstva (třída MX2)
12.30 – 12.50 h. Kvalifikační závod družstva (třída MX3-OPEN)
13.00 – 13.20 h. Kvalifikační závod družstva (třída MX1)
13.30 – 13.40 h. Slavnostní zahájení s představením jezdců
14.00 – 14.40 h. 1. jízda závodu družstev (MX2+M3-OPEN)
14.50 – 15.10 h. 1. jízda závodu Meteor Cupu žen
15.20 – 16.00 h. 2. jízda závodu družstev (MX2 + MX1)
16.10 – 16.30 h. 2. jízda závodu Meteor Cupu žen
16.40 – 17.20 h. 3. jízda závodu družstev (MX1 + MX3-OPEN)
17.25 – 17.30 h. Vyhlášení vítězek závodu Meteor Cupu žen
17.30 – 17.40 h. Vyhlášení vítězů závodu družstev

Kalendář PROFI AUTO IVECO CUPU 2010
Jednotlivci
18.4.2010 Pacov AMK Pacov AČR
16.5.2010 Stříbro AMK v AČR
27.6.2010 Kramolín AMK Nepomuk v AČR
25.7.2010 Vranov u Brna Forsage Sport klub v AČR
14.8.2010 Kaplice AMK Kaplice v AČR
25.9.2010 Holice v Čechách AMK Holice v AČR
Družstva
17.10.2010 (neděle) PŘEROV Autoklub Přerov – město v AČR
Jak do Přerova – Přerovské rokle
Motokrosový a autokrosový areál Přerovská rokle najdou návštěvníci nedělního závodu družstev na okraji přerovské místní části Předmostí ležící zhruba 3 km od centra města směrem na Čekyni. Příjezd k závodišti bude značen směrovkami.

Průběžné informace o PROFI AUTO IVECO CUP 2010 přináší www.moto–cross.cz   

PR

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Offroad Maraton v Ústí nad Labem - foto Miloš Jenčík

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose