www.car.cz
 

Freestyle Motocross Race Brno 2010 se vydařil ! Přišly davy fandů
     14.3.2010 16:38 - Pavel Jelínek


Součástí sobotního doprovodného programu veletrhu Motosalon Brno byla i  exhibicie nejen českých, ale  i  několika  zahraničních vyznavačů  freestylu. Odpolední i   večerní vystoupení pak sledovaly  davy  diváků, kteří mohli být jistě   spokojeni s nabídnutou podívanou. Pořadatelé se tak tedy na výstaviště, kde nejsou  omezeni prostorovými podmínami ani  nedostatkem parkovacích mist, jako v Rondu, snad  nejpozději za rok zase  vrátí.

Vše ale začalo poměrně dramaticky , když se hned ráno při  prvním tréninkovém  skoku celého   dne při pádu z motorky zranil freestylový jezdec Petr Kuchař, který byl zároveň hlavní duší celé akce a který vše společně  s agenturou Forsage organizoval. S poraněním zad a hrudníku jej vzápětí záchranáři převezli do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Nastěstí zůstal  při vědomí a jeho zranění, která utrpěl, by neměla být příliš  vážná. I když podle prvních zpráv lékařů  nelze vyloučit  ani poškození páteře.

Jak nás však večer informovala Petrova manželka Martina, náš   nejzkušenější  "skokan", by měl být  v pořádku a již snad zítra by se měl vrátit znemocnice  domů.
Celá freestylová exhibice Freestyle Motocross Race Brno 2010 se pak  už nastěští obešla bez komplikací, i když menší  pády k vidění  ještě byly. Na Kuchařově nehodě se praděpodobně podepsal velmi náročný program příprav  akce v posledních dnech.


Na akci nechyběl Libor Podmol, či Petr Pilát, kteří se připravovali v zimní přestávce v USA. Přijel také Martin Koreň, Zdenek Záruba, či Lukáš Weis. A jelikož v tomto světě se dějí hrozné věci a dvacet let po revoluci je   značná  část českého národa bez  užívání vlastního mozku  opět  volit bolševika, byť  v podobě  socana, zmiňme ještě jednu kuriozitu  z motoristického prostředí a značně veselejší :

Možné už je prostě asi cokoliv: Do Brna totiž  přijel také blý  černoch a naopak černý  Ital:-)) Teedy  přesněji Alastair Sayer a Emanuel Agius.


Odpolední závod Speed and Style Race, který nabídl  motokrosové jízdy s freestylovými prvky, vyhrál Martin Koreň, večerní pak Němec Lukas Weiss. Ale obdiv davů diváků si zasloužili  všichni závodníci. Za pečlivé prohlénudtí jistě  stojí i fotk y vnaší  fotogalerii. A brzy   přibydou další.

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Freestyle míří do Brna, foto pořadatelů

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose