www.car.cz
 

Program akce FMX Brno 2011
     30.1.2011 13:32 - tisková zpráva


PROGRAM AKCE  FREESTYLE MOTOCROSS

FMX je moderním adrenalinovým extrémním motosportem, kdy na specifické trati předvádí jezdci krátké jízdy s dominantními skokovými triky při letu vzduchem mezi dvěma od sebe vzdálenými překážkami – odskokovou rampou a skokovým dopadem. Při délce skoků až 30 metrů se ve výškách 12 metrů odehrávají neuvěřitelně napínavá dramata při předvádění jednotlivých letových triků. Z aktérů se stávají AKROBATÉ, kteří neznají strach a stále více zvyšují riziko se záměrem vymýšlení nových prvků pro pobavení sebe a diváků.

POZOR - stále ještě hrajeme !!  Soutěž o vstupenky na únorový FMX v Brně
FREESTYLE MOTOCROSS RACE (FMXR) BRNO 2011: po úspěšné premiéře v březnu 2010 uvidí BRNO opět adrenalinový DVOJZÁVOD plný špičkového FREESTYLE MOTOKROSU. Mezinárodní halová motoshow a FMX závody se uskuteční v areálu brněnského výstaviště tentokrát nově pod střechou tamního nejvyššího PAVILONU B s výškou stropu až 20 metrů. Více než DVOUHODINOVÝ program představí celkem 11 aktérů ze šesti evropských zemí v několika FMX soutěžích a vložených motoshow. Čekají Vás 2 samostatná (programově stejná) vystoupení nejlepších českých „FMX riderů“ v konfrontaci s velmi kvalitní zahraniční konkurencí jezdců z Maďarska Rakouska, Itálie, Německa a Španělska. Jezdce můžete sledovat v hale nejen při vlastní akci, ale i v jezdeckém PADDOCKU, který je umístěn v pavilonu viditelně přímo v bezprostřední blízkosti závodiště.

DĚJIŠTĚ: areál veletržního výstaviště, Brno – Pisárky, Pavilon B. Vstup Hlavní branou č. 1 a pavilonem E (vedle brány č. 4). Dostatek parkovacích míst pro motorizované návštěvníky na standardních vyhrazených parkovištích Výstaviště.

DATUM: jedinečná akce pro malé i velké fandy motorismu a všechny příznivce dobré zábavy/show se uskuteční v SOBOTU 5.2.2011, odpolední závod začíná v 15. hod., večerní závod ve 20.00 hod.

SCÉNA: prostorný pavilon B s plochou 121 m x 70 m a maximální výškou 20 metrů, navezením cca 1.200 m3 hlíny vznikne speciální prostor pro motokrosový freestyle DOUBLE FMX s navazující tratí FREESTYLE SUPERCROSS, celková délka 400 m.

HLEDIŠTĚ: až 2.000 číslovaných míst k sezení na vyvýšených tribunách v přízemí pavilonu a 1.500 míst ke stání v prostoru vyvýšené galerie 10 metrů nad závodní tratí.

PROGRAM AKCE

ZAHÁJENÍ
Dvojice „free-crazy“ moderátorů Vám společně představí všechny aktéry. Těmi jsou pro FMX – nejmladší jezdec FMX Matěj ČESÁK (CZ–11 let), další domácí jezdci Zdeněk FUSEK, Ondřej ZÁRUBA a František MÁCA. Ze zahraničí do Brna přijíždí Peter HUJBER (Maďarsko), Ivan ZUCCONI (Itálie), Kai HAASE (Německo) a Martin SCHENK (Rakousko). Největšími jezdeckými hvězdami budou pravidelní účastníci FMX Mistrovství světa – celkově šestý Massimo BIANCONCINI a aktuální FIM Mistr světa ve FREESTYLE motokrosu Čech Libor PODMOL. V rámci doprovodné show se poprvé u nás na FMX čtyřkolce představí Španěl Hugo ARRIAZU.

BEST RUN“ – NEJLEPŠÍ JÍZDA (partner soutěže ELMONT GROUP a.s.)
První cca 20 minutová soutěž na „rozehřátí“ jezdců i publika. Dle vylosovaného pořadí přijíždí každý z deseti soutěžících jezdců samostatně do arény DOUBLE FMX k soutěžní exhibici v podobě plynulé „FREESTYLE SKOKOVÉ JÍZDY“ v délce trvání cca 90 sekund. Po jejím skončení si „zahrají“ i diváci, když budou bezprostředně hodnotit každý jezdecký výkon formou „diváckého aplausu“ s měřením a vyhodnocením úrovně hluku v aréně. Podle toho je stanoveno pořadí a vyhlášen vítězný jezdec soutěže „BEST RUN“ - „NEJLEPŠÍ FMX SHOWMAN“.

„BEST TRICK“ – NEJLEPŠÍ SKOK (partner soutěže PŘEMYSL VESELÝ s.r.o)
Dalších cca 20 minut se pobavíte při úžasných superskocích soutěže o nejlepší skok „BEST TRICK“. Opět deset FMX jezdců v aréně DOUBLE FMX jednotlivě předvádí postupně 3 nejlepší a nejvypilovanější skoky ze svého FMX repertoáru. Po jízdě je ihned provedeno hodnocení formou „bodování nejlepšího triku“ tříčlennou porotou odborných rozhodčích. Podle toho je stanoveno pořadí a vyhlášen vítězný jezdec soutěže „BEST TRICK“- „NEJLEPŠÍ FMX SKOKAN“.

PŘESTÁVKA na uvolnění
Relaxujte při občerstvení či prohlídce v pavilonu B připravených expozic a prodejních stánků a připravte se na druhou polovinu strhujícího a gradujícího FMX programu.

„QUAD FREESTYLE SHOW“
Nevšední zážitky slibuje vystoupení Španěla „HUGO“ ARRIAZU na terénní ČTYŘKOLCE. V samostatné nesoutěžní exhibici předvede ukázky jízdy i FMX skoků na těžkém „QUAD“ stroji, mimo jiné i extrémní „backflip“ (salto vzad) a možná i jedinečnou horizontální „třistašedesátku“.

„SPEED&STYLE RACE“–FREESTYLE SUPERKROS ZÁVOD (partner soutěže STRABAG a.s.)
Jen v Brně jako HLAVNÍ FREESTYLE SUPERKROS ZÁVOD v hale Vám představíme v USA nedávno vzniklý a dnes již velmi populární „NOVÝ FMX MODEL“. Je jím soutěž s názvem „SPEED & STYLE RACE. Tato dynamická disciplína bude vyvrcholením soutěžní části programu. Uskuteční se jak v aréně DOUBLE FMX, tak i na speciálně pro tento závod vybudované trati FREESTYLE SUPERCROSS. Výsledkem této kombinace je krátký terénní okruh se začleněnými FMX rampami/doskoky a několika superkrosovými prvky. Osm jezdců je nalosováno do čtyř základních soutěžních dvojic, které startují v závodě na 2 (4) kola.

 

Ze startovacího prostoru na vrcholu velkého doskoku vyjíždí oba jezdci současně, pod doskokem se však rozdělí a pokračují každý samostatně. Jeden v jízdě po trati FREESTYLE SUPERCROSS a druhý krouží a skáče v aréně DOUBLE FMX. V polovině jízdy se oba jezdci vymění a po posledním proskočení velkého doskoku odmávne startérka cíl šachovnicovým praporkem. Během závodu předvádí oba jezdci skokové FMX triky, které jsou průběžně hodnoceny formou „bodování“ tříčlennou porotou rozhodčích. O celkovém výsledku však také rozhoduje skutečný rychlostní závod a to, kdo z obou jezdců dříve projede cílem a jaký je jeho náskok před soupeřem. Po každé jízdě je vyhodnocen výsledek daný součtem bodů za FMX skoky s přihlédnutím k pořadí v cíli a času jízdy. Vítězové 4 základních jízd postupují do dvou vyřazovacích semifinále, závod pak vrcholí dvěma FINÁLE (souboj o třetí místo a finálový souboj o celkové vítězství v závodu). Na pomyslných stupních vítězů tak přivítáme trojici nejúspěšnějších závodníků s vítězem - „NEJLEPŠÍ FMX SUPERJEZDEC“.

„JAM TRAIN“ – SPOLEČNÁ FMX SHOW
S FMX se rozloučíme při závěrečné desetiminutovce. Všichni jezdci předvedou společnou nesoutěžní „FREESTYLE MOTOCROSS SHOW“ - kombinované skoky a zábavné kreace jednotlivých „riderů“ s gradující atmosférou. Závěrem uvidíme za sebou rychle jdoucí skokové variace jezdců ve formaci „freestyle vláčku“, kdy najednou vidíte při letu vzduchem neuvěřitelné freestyle triky až ŠESTI jezdců.  ( !!!!!)

ZÁVĚR a AUTOGRAMIÁDA
Při závěrečném defilé a „parádičkách“ všech aktéru v celé ploše závodiště uvidíte, jak se baví „FMX rideři“ a užívají si parádní atmosféry, kterou jim jistě vy diváci na závěr připravíte! Po ukončení programu pak budete mít možnost nejen se podívat na zákulisí jezdeckého PADDOCKU, ale i při improvizované AUTOGRAMIÁDĚ v diváckém prostoru za velkou tribunou získat jejich podpisy a věnování. K tomuto účelu jsme pro vás připravili i specifické PROGRAMY FMX RACE, které ZDARMA JAKO DÁREK obdržíte u pokladen nebo uvnitř pavilonu B ve vybraných stáncích.

AGENTURA FORSAGE – PROMOTÉR „ FREESTYLE MOTOCROSS RACE BRNO 2011“

http://www.fmxbrno.cz/


 
 
Fotogalerie:   MS FMX 2010 i s Liborem Podmolem ve Vídni, foto týmu

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose