www.car.cz
 

Bugatti 35B Pursang bude k vidění v Sosnové a to zdarma!
     15.4.2010 21:28 - tisková zpráva


Největší atrakcí Jarního Sosnění v Sosnové bude účast závodního vozu Bugatti 35B Pursang

Jarní Sosnění – 2. května 2010

Tisková informace II/2010

Bugatti v Sosnové a vstup zdarma

Největší atrakcí Jarního Sosnění, které se uskuteční v neděli 2. května na autodromu Sosnová, bude určitě účast závodního vozu Bugatti 35B Pursang, který v loňském roce přivezl do České republiky pan JUDR. Bohuslav Klein.

Za volant vozu vyrobeného v Argentině jako limitovaná replika, k nerozeznání od originálu, usedne mimo jiné také Jiří „Hoboj“ Rambousek, uznávaný odborník na motory a techniku historických automobilů. Vzhledem k jeho řidičskému umění, které předvedl třeba při závodě Zbraslav – Jíloviště nebo při Pražské noblese se máme nač těšit.

S největší pravděpodobností se představí s tímto vozem při exhibičních jízdách, protože asi jen těžko se na autodromu objeví podobný automobil, s nímž by mohl soupeřit. K Jarnímu Sosnění, které pořádá Czech Classic Car Club ve spolupráci s Autodromem Sosnová je přihlášeno více než osmdesát automobilů převážně ze sedmdesátých a osmdesátých vozidel, a stále se ještě hlásí další.

Vozy budou rozděleny do několika kategorií, v nichž pak budou soutěžit při jízdách pravidelnosti. Pouze historické monoposty formule 3 včetně formulí MTX 1-01 budou mít vypsány vlastní závod, stejně jako vozy Formule Easter. Pořadatelé ještě uvažují o závodě historických závodních automobilů ze 70. a 80.let. Naproti tomu výkonné automobily jako Audi Quattrro, Fiat 124 Abarth, ale také třeba Škoda 130LR Evo by se mohly objevit také na šotolinové části tratě.

Když už jsme u vozu Škoda 130 LR Evo, tak si řekněme, že jde o zajímavý prototyp připravovaný v polovině 80.let pro skupinu S. K realizaci však bohužel nedošlo, neboť skupina S vypsána nikdy nakonec nebyla. S tímto modelem trénoval například Shekhar Mehta při Rallye Bohemia, a pak jej použiĺ v přestavěné verzi Mirek Šefr pro závody v rallycrossu. Tento vůz nemohl ani vzniknout nikde jinde než v Železném Brodě, kde jej postavil Petr Daníček. Právě odtud totiž pocházel Miroslav Šefr, jenž proslavil český rallycross v jeho začátcích.

Mezi startujícími se objeví také například Jiljí Chmelař, jeden z našich nejlepších vrchařů sedmdesátých let. Pojede, stejně jako v dobách své největší slávy s Mini Cooperem a už vloni dokazoval, že ze svého řidičského umění nic nezapomněl.

Určitě zajímavou podívanou připraví opět formule 3, kde uvidíme rovněž několik bývalých aktivních jezdců,jako jsou například Zdeněk Křivohlavý nebo Zdeněk Buchar. Co formule, to unikát.

Program v Global Assistance Racing Areně Sosnová začíná už v 9 hodin a bude se jezdit prakticky bez přestávky až do 17 hodin. Czech Classic Car Club zve všechny příznivce historických automobilů. Diváci mají vstup zdarma, občerstvení je připravené, a kávu si lze dát v nefalšovaném londýnském „double-deckeru“.

 Info na www.veteranskerojeni.cz  

J.Lasík 12.4.2010

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Vrchaři z Triola Cupu v Bílině, foto Miloš Jenčík

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose