www.car.cz
 

První závodní vozy na výstavku na Autosalon Brno 2013 se hlásí
     16.3.2013 12:18 - Vladimír Rožánek


Již v úvodu měsíce dubna se uskuteční tradiční veletrh Autosalon Brno 2013, jenž navazuje na historické prvorepublikové autosalony v Praze, konané již  od roku 1904. Součástí doprovodného programu veletrhu bude i výstavka závodních automobilů, pořádaná mj. ve spolupráci s MotorMIXem a jeho  šéfem Pavlem Jelínkem.

 

Již v úvodu měsíce dubna se uskuteční tradiční veletrh Autosalon Brno 2013, jenž navazuje na historické prvorepublikové autosalony v Praze, konané již od roku 1904. Součástí doprovodného programu veletrhu bude i výstavka závodních automobilů, pořádaná mj. ve spolupráci s MotorMIXem a jeho šéfem Pavlem Jelínkem.

V předběžném seznamu již je několik zajímavých závodních vozů, které si zájemci mohou na akci prohlédnout v klidu a zblízka, případně se u nich i vyfotografovat. Okruhové závody bude reprezentovat například BMW M3 GTR Brňana Dana Suchého, či zcela nové BMW třídy GT4 brněnské stáje Roberta Šenkýře, které ovšem nyní tým testuje ve Španělsku. Další pěknou novinku slíbil přivézt rovněž brněnský jezdec, Milan Valášek, který vyměníl svůj mistrovský Renalult Clio RS za atraktivní vůz Ginetta G50 GT4. Což mimochodem v překladu znamená lasička.

Vrchařské speciály budou na výstavce zastoupeny pravděpodobně nejvíce, alespoň podle dosavadních příslibů a přihlášek. Jako první se přihlásil Brňan Petr Tykal, tedy šestinásobný mistr Evropy v závodech automobilů do vrchu s vozem Formule Easter MTX 1-03 a pelhřimovský Milan Svoboda zase představí španělský prototyp vozu BRC. K vidění by mělo být rovněž hned několik různých typů Škodovek, starých vesměs pár desítek let. Od Škody Octavia, přes Škodu 120 až třeba po Škodu 130 a podobně. Ostatně, právě vrchaře čeká první závod již těsně před zahájením Autosalonu a to o posledních březnovém víkendu na Masarykově okruhu, kde se pojede Brněnský Drak.

Na akci by neměly chybět ani trucky – konkrétně „dakarská“ Tatra dvojnásobného vítěze Afrika Eco Race Tomáše Tomečka, další speciál stejné značky pro dálkové soutěže, ale od týmu Adama Staňka ( nově v barvách Bonver Dakar Projectu), či trucktrialová Avia Bohumila Čápa. Ten bude v Brně zároveň propagovat letošní závod ME v trucktrialu, který premiérově zavítá do Drnovic nedaleko Boskovic.

Zajímavé jistě bude i speciál pro závody off road a to Nissan Navara ( pro cross country rally), či také Nissan 350Z ( pro rallye), které přivezou manželé Ulrychovi z Bratislavy, stejně jako čtyřkolku, s níž jezdí jejich dcera soutěže typu Baja. V jednání je rovněž Mitsubishi Pajero Petra Vaculíka a nemalým lákadlem jistě budou budou i dvě legendární Toyoty Celica.

„Podobně, jako při posledním Autosalonu v roce 2011, se objeví také několik motocyklů. Především plochodrážní Jawa Lukáše Volejnika pro závody na ledové ploché dráze s úctyhodnými tříceticetimetrovými hřeby v pneumatikách, na které si chtěl sáhnout téměř

každý okolo procházející návštěvník. Zájem ale jistě budou lákat i závodní motocykly pro okruhové závody, či minimotocykly značky Blata. Ty jsou nyní ale zatím ještě v jednání.

Již nyní je pak jasné, že závodní vozy a motocykly doplní výstava sportovnich fotografii Luboše Novosáda, dlouholetého fotografa Motormixu, či prodejní výstavka krásných kreslených obrázků Petra Hrnčálka. Mnoho fandů jistě přiláká také závodní trenažér s možností vyzkoušení od firmy Profisim, která představí rovněž prototyp své novinky.

V jednáni je ještě řada dalších zajímavých závodních vozů, ale o jejich účasti se teprve rozhodne v nejbližších dnech, či týdnech. Stejně tak se teprve rozhodne o tom, zda bude letos expozice motosportu v pavilonu Z, jak bylo původně plánováno, nebo zda bude přesunuta do pavilonu F,“ doplňuje Pavel Jelínek.

Datum konání - Autosalon Brno : 4. – 8. dubna 2013 , tedy čtvrtek až pondělí

(středa 3. dubna je novinářský den, od 4.4. pro veřejnost )

Specializovaný veletrh Motorsport Expo 2013 - 4- a 5. dubna 2013

MotorMIX:

MotorMIX je jednak televizní motoristický magazín s již zhruba dvacetiletou tradicí, který má premiéru každé dva týdny, ale zároveň jen o pár let „mladší“ internetový magazín s každodenní aktualizací. Věnuje (věnují) se prakticky všem odvětvím motoristického sportu i všeobecným motoristickým tématům. Součástí webu pak je i velmi bohatá fotogalerie od několika desítek autorů.

TV MotorMIX je vysílán v lokálních a regionálních televizích v několika různých městech celé republiky i na satelitu Astra a je rovněž ke snadnému stažení k dispozici na internetu i facebooku. Stačí kliknout na tlačítko play nebo „ulož jako“.

Kontakt na redakci : Mobil : 732 223456

Tisková informace pořadu MotorMIX 2012 červenec 02

V Brně 14. března 2013


 
 
Fotogalerie:   ME v Rallyecrossu, Sosnová 06 - Vláďa R

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose