Brňáci a tým "Brněnský Hokaidó“ vyhrál Setkání mistrů na motokárách v Praze
     21.3.2007 18:35 - tisková zpráva

Matador Motorsport Team zvítězil pod názvem „Brněnský Hokaidó“ v závodě Setkání mistrů na motokárách

Brněnští jezdci Matador Motorsport Teamu Robert Šenkýř, Marek Fried a host teamu Jakub Cafourek zvítězili v exhibičním 2-hodinovém motokárovém závodě Shell Setkání mistrů 2007, který se v sobotu konal na kryté motokárové dráze v Praze-Radotíně.

V tradičním exhibičním klání startovali pod názvem „Brněnský Hokaidó“ a svému názvu nezůstali nic dlužni. Zvítězili v počtu 86 ujetých kol s náskokem téměř jedné minuty před týmem „Čajíčci“ (Lacko, Kopecký, Janák), třetí skončili „Krosáci“ (Častoral, Kotek, Kramářová).  Jakub Cafourek navíc zvítězil i v závěrečném závodě jednotlivců na 5 kol.

Jako vždy šlo více méně hlavně o zábavu a odreagování se bezprostředně před začátkem sezóny. Závody jsou sice exhibiční a není vůbec důležité zvítězit, ale po rozsvícení zeleného světla se stejně jede naplno a nikdo nikomu nic nedaruje“, doplnil k závodu Robert Šenkýř.

Brněnští jezdci odstartovali do závodu ze třetího místa, Jakub Cafourek se brzy dostal na druhou příčku a kroužil za prvním Navrátilem z týmu O2 Motorsport.. V patnácté minutě závodu však po technické závadě přišel o levé přední kolo a propadl se až na úplný chvost. Tým dostal náhradní motokáru a stíhací jízdou znovu dojel  čelo závodu. V posledních dvaceti minutách se Robertu Šenkýřovi povedlo dostat na špici a náskok bez potíží udržet.

Po defektu kola jsme dostali novou motokáru, která jela opravdu výborně a pomohla nám k návratu na špici závodu. Celý sobotní den jsme si tak pěkně užili a těšíme se na začátek závodní sezóny,“ dodává Marek Fried.

Prvním závodem sezóny 2007 bude již za čtrnáct dní (8.4.2007) tradičně „Brněnský Drak“, závod do vrchu pořádaný již tradičně v protisměru části Masarykova okruhu. Zúčastní se ho Petr Líbal s BMW M3 ve sk.A a Marek Fried s BMW M3 GTR ve skupině „M“. není vyloučen ani start šéfa týmu Roberta Šenkýře s dalším speciálem BMW M3 GTR.