Motokárový přebor je po Písku v polovině

3. podnik Přeboru ČR - Písek

Přebor v polovině

Přebor ČR pokračoval třetím dějstvím na okruhu v Písku-Hradišti. Začátek prázdnin zastihl v nejlepší formě Lukáše Vrečku, který vyhrál všechny čtyři jízdy v ’A’ skupině třídy Kadet. Ve skupině ’B’ se radoval dvakrát Radek Jakeš a po jednom prvenství si odvážejí David Bílý a Petr Trnka. Ve společné tabulce vede Vrečka před Midrlou. Ve třídě Národní junior 100 spolu bojují Zdeněk Gróman s Niki Ejemem. V Písku se na vyhrané jízdy rozešli smírně, v tabulce vede Ejem. V nejsilnější třídě Národní 125 si tři prvenství připsal Radim Feber, jedno pak Marek Skřivan. V celkovém pořadí stále vede suverén prvních dvou dílů seriálu, Lumír Vazsily.

Na programu byl již šestý díl poháru World Formula Junior. Třemi nedělními výhrami se prosadil Adam Kout, v sobotu na vodě vyhrál Radim Němeček. V tabulce vede David Bělina. Sobota patřila také tříhodinovému závodu třídy Honda 390, kde v samotném závěru strhla vítězství na svoji stranu posádka OK Kart 3M I. Shodný počet kol (242) ujela ještě posádka TTS, kterou o vítězství připravila průtrž mračen v posledních deseti minutách závodu.

Třetí skončil tým Timezone 2. Po čtyřech závodech vede tabulku posádka Timezone 1.