Erik Janiš ve Wackesdorfu na stupních vítězů

Erik Janiš z týmu Dark Dog Joka Racing podal ve druhém závodu prestižní motokárové série Jörg Van Ommen ve Wackesdorfu velmi dobrý výkon a v jednotlivých závodech kategorie ICC125 obsadil druhé, čtvrté a páté místo.

Série Jörga Van Ommena je považována za jednu z nejkvalitnějších v Evropě a startuje v ní prakticky celá špička, která se utká na evropském šampionátu. Janišův dobrý výkon začal již kvalifikací, ve které zajel třetí čas se ztrátou pouhých devíti setin na první místo. V první jízdě potom dokázal proměnit dobrou startovní pozici ve druhé místo, v dalších dvou jízdách dojel pátý a čtvrtý.

Erik Janiš: „Ve Wackersdorfu jsem už v minulosti jezdil a nemusel jsem se učit trať. Od tréninku se nám dařilo a s kvalifikací jsem byl spokojený. V prvním závodu jsem měl dobrý start a bojoval jsem o první místo. Ve druhém závodu jsem se nerozjel nejlépe a přišel jsem o několik míst, potom jsem musel hodně bojovat, ale celá jízda mi moc nevyšla. V poslední jízdě jsem dobře začal, jenže potom mě jeden ze soupeřů předjel nepříliš férovým způsobem, což mě stálo ještě další místo. Jednoho jezdce jsem potom předjel zpět, ale více už se nedalo stihnout. Je to škoda, protože druhé jízdo bylo reálné. Celkově jsem byl s víkendem spokojený, konkurence je hodně silná a jsou to zajímavé závody.“

Josef Kališ, šéf týmu: „Erik si v prestižní sérii rychle vybudoval dobré jméno a získal respekt. V průběhu tréninků místy pršelo, takže ladění motokár bylo složitější. Kvalifikaci Erik zvládnul perfektně a totéž platí pro první závod, ve kterém zajel i nejrychlejší kolo. Ve druhém stál na vnější trati a na startu zůstal přilepený na pogumavané stopě, což ho stálo několik míst. Asi je dobré v této souvislosti říci, u motokár neplatí to co třeba u formule 1 a sice, že pogumovaná stopa je na startu výhodou. V poslední jízdě Erik doplatil na kamikadze útok jednoho ze soupeřů, kvůli kterému přišel o několik míst, což ho zřejmě připravilo o další umístění na stupních vítězů.“