Víťa Kuklík a Michal Rudolf bodovali v třetím dílu MS v enduru v Gernice
     16.5.2006 22:58 - tisková zpráva

Čeští motocyklisté Víťa Kuklík a Michal Rudolf bodovali v třetím dílu mistrovství světa v enduru, který se jel na těžkých tratích ve španělské Gernice. V sobotu dojeli v kategorii Enduro 3 na šestém a třináctém místě, ve druhém dnu Kuklík soutěž nedokončil kvůli prasklému řetězu. Rudolf byl devátý. Dvě vítězství si při připsal Brit David Knight, který vede průběžné pořadí.

Ve třídě Enduro 1 si pojistil první místo v celkové klasifikaci dvěma výhrami Španěl Iván Cervantes. Ve "dvojce" se podělili o výhry Australan Stefan Merriman a Francouz Jonny Aubert, jenž je první v šampionátu. "Byla to extrémně náročná soutěž, jedna z nejtěžších za poslední léta. Terén byl po deštích nesjízdný, organizátoři ho museli upravovat.

V neděli na  slunci tratě trochu oschly, ale v lese byly stále podmáčené," řekl manažer týmu KBS ÚAMK Unhošť Ladislav Krupička.