Pozlacený křest speciálu HUMMER Mirka Zapletala ve Vsetíně
     6.10.2009 14:08 - tisková zpráva

Miroslav Zapletal oficiálně odhalil svůj speciál HUMMER a ve Vsetíně hned zvítězil!!

Miroslav Zapletal odhalil svůj nový jedinečný speciál HUMMER a zvítězil!!

Před dvěma lety se v dřevohostických dílnách zrodila myšlenka postavit si vlastní závodní speciál. Za pomoci počítačových simulací se konstruktérům a vývojářům týmu OffroadSport CZ podařilo tento závodní skvost – HUMMER H3 Evo sestavit a v pátek se tak mohl poprvé ukázat světu na VII. Internext Cross Country Rally ve Vsetíně.

Tento poslední závod sezóny začal pátečním 2,6 km dlouhým dvoukolovým prologem po bývalé železnici vedoucí do vsetínské Zbrojovky.

Na startu se objevilo 25 posádek z Česka, Polska, Maďarska a Chorvatska. Naše posádka Zapletal – Ouředníček získala startovní číslo 1.

V 16:30 se země zachvěla, Mirek s Tomášem prolog odstartovali a přítomným divákům a pořadatelům za sebou zanechali pouze prach a kamení.

Už po prvních metrech bylo jasné, že si láhev kvalitního vína a polštářek (cenu za 1. místo prologu) nenechají ujít.

Závodní automobil Mitsubishi Pajero se startovním číslem 24 patřil naší druhé posádce Pořízek – Ulehla, kteří si na další den vybojovali desáté startovní pořadí.

Sobotní ranní slunce slibovalo hezký den a tak mohly rychlostní zkoušky v okolí vsetínských a zlínských vrchů začít.

První tři byly v okolí Trnavy po kterých následoval servis v Horním Lidči. Čertovy skály hostily další tři a poslední rychlá kola bylo vidět v okolí Lačnova.

Miroslav Zapletal trať velmi dobře zná z předchozích let, a tak mohl směle předvést a zúročit své zkušenosti získané na evropských podnicích.

Se svým šesti-válcovým čtyřlitrem se suveréně držel na první příčce až dokonce závodu.

Zdeněk Pořízek se Zdeňkem Ulehlou se v průběhu RZ pohybovali v první desítce a nakonec vybojovali 5. místo.