www.car.cz
 

Na Vsetínsku rozhoduje o českém mistru v Cross Country Rallye
     1.10.2010 16:40 - tisková zpráva


V sobotu se rozhodne o českém mistru.
8. ročník Internext Rally Vsetín, je posledním závodem sezóny, ve kterém se rozhodne o mistru České republiky v Cross – Country Rally. Také se zde dozvíme výsledky Zóny v kategorii T1.


Ze stáje OffroadSport vyrazil dnes ráno „konvoj“ závodních speciálu. Po vsetínských tratích se budou prohánět 4 speciály z dřevohostických dílen a BMW X5. Posádky Mitsubishi Pajer tvoří Josef Pelc s Josefem Pelcem juniorem, Konrád Sobecki s Rafalem Martonem a v třetí posádce se nám premiérově za volantem představí navigátor Mirka Zapletala, Tomáš Ouředníček s Pavlem Vaculíkem. Do BMW X5 tentokrát se Zdeňkem Pořízkem usedne Zdeněk Ulehla. Poslední dřevohostický speciál - H3 Evo byl svěřen do rukou Viktora Chytky.

Závod započal dnes v 12:00 hodin administrativními a technickými přejímkami a v 16:30 vjela první závodní posádka na prolog, který rozhodne o zítřejším pořadí.

Na zítřejší den je připraveno celkově 8 rychlostních zkoušek, z nichž 6 muselo být zkráceno, jelikož na Vsetínsku pršelo celý týden a některé úseky se staly nesjízdné a nebezpečné. Ve všech případech se tak jedná o krátké, max. 10 km dlouhé erzety, které se pojedou v okolí Brumova, Čertových skal a Lačnova.

Konec letošního mistrovství v CCR, které se jede sice po krátkých, zato na kluzkých a velice náročných tratích, bude napínavý. Souboj zde můžeme očekávat mezi Zdeňkem Pořízkem a Viktorem Chytkou, kteří budou bojovat o svůj první post mistra ČR v kategorii T1. Chytka by tento závod musel vyhrát, aby Pořízka ohrozil. V T2 je vítězství již jasné, získal jej Juraj Ulrich v Nissanu Navaře. V kategorii čtyřkolek má reálnou šanci získat svůj první titul Machus alias Josef Macháček.

Historie vítězů mistrovství ČR v Cross Country Rally:

Krále Miroslavy, tedy Miroslava Říšu (2003-2005) a Miroslava Zapletala (2006-2009) letos vystřídá nový vládce. Zda to bude Zdeněk Pořízek v BMW X5 či Viktor Chytka v H3 Evu, to se nechme překvapit. V kategorii čtyřkolek se v roce 2008 stal českým mistrem slovenský jezdec Martin Antal, o rok později jej získal Tomáš Kubiena, letos jej může získat Josef Macháček.

 

PR

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Offroad Maraton v Ústí nad Labem - foto Miloš Jenčík

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose